Zavrieť

Porady

Ako pripojiť k autorádiu USB?

Ahojte, vybrala som pre tatka tento darček http://www.datart.sk/Autoradio-s-CD-...EH-150MPG.html, avšak nemá USB vstup. Práve kvôli USB som mu chcela kúpiť nové rádio lebo zabudované rádio od výroby je o ničom, stále musí prehadzovať cédečká, zvuk o ničom. Ide o škodu Octaviu Tour 1, r.v. 2010. Toto autorádio som vybrala kvôli dobrému pomeru ceny a kvality lebo do drahších nechcem ísť, taktiež kvôli zelenému podsvieteniu. Toto autorádio má okrem CD iba pripojenie AUX vpredu. Sony-čko zas malo USB ale nemalo mechaniku na CD. Chcela by som vedieť či je možné cez nejaký kábel s vhodnou koncovkou pripojiť USB k tomu Pioneer-u. Alebo je to len na kábliky s guľatým konektorom ako ide napr. do I-podu? Ďakujem pekne...
4 komentárov     zbaliť
loksik.lubos ak mas original radio tak da sa zakupit nieco taketo http://www.mp3auto.cz/audi/11-adapte...adio-audi/dasa pouzit na akekolvek original radio len musis mat na radiu koncovku pre pripojenie cd menica. Radio bez cd mechaniky ??? s tym som sa este nestretol
Chobot Však to je drahšie, než to autorádio!!

A ty si ešte nevidel autorádio bez CD mechaniky? Však už to je bežné a dokonca sú lacnejšie, než s mechanikou. Majú väčšinou USB vstup a slot na SD kartu. CD sú už prežitok a hudobné CD dupľovane.

A myslím, že od decembra už nejaké autorádio majú v aute namontované. Je zbytočné vyťahovať staré témy, keď sa nikto nič nepýta.
Lusssy to je dost drahe co si sem dal
Chobot A ako si to vyriešila? Aké autorádio si nakoniec kúpila?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ja by som to riešil cez MP3 prehrávač a prepojovací kábel 3,5mm (samec/samec). Iné riešenie nebude. FM transmiter asi nie je to pravé orechové. Kúpil by som asi niečo takéto: http://www.alza.sk/belkin-propojovac...ny-d379352.htm
    Kábel dostať v hocijakom elektre, nemusíš z alzy objednávať.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lusssy a také čo majú na jednom konci ten 3,5mm jack konektor a na druhom usb neexistujú?
    jslancik Akože aby si to spojila s USB kľúčom? To ťažko. Do AUX vstupu už musí ísť prehrávaná hudba, a to z kľúča nepôjde. To je rozdiel oproti USB vstupu.
    Lusssy aha to som nevedela, dobre info do buducnosti ;-)
    misoft Správna pripomienka (jslancik): USB kľúč musí byť niečim napájaný (a to z USB konektora) - redukcia USB-JACK to však neposkytuje - teda USB kľúč by tam len "visel" a neprehrával......
    jojiko Tiež som to chcel prepojiť a našiel som toto https://www.banggood.com/3_5mm-Car-A...r_warehouse=CN ale neviem či by to fungovalo.
    misoft No to by musel byť upravený JAck vstup. Keď si všimneš, ten Jack kolík má prakticky 4 kontakty, z čoho 2 by boli power (napájacie a dva data (signálové). A autorádia - tak toto nikdy nemajú
    A len
    Za 5 rokov sa to hádam aj vyriešilo.
      zbaliť

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    hm chces mu kupit autoradio kvoli USB a vyberies radio bez USB a pytas sa co robit aby mohol prehravat z USB ... nejako mi unika logika ...
    naklady na moznost pripojit USB a nasledna nekomfortnost budu ovela vacsie ako rovno kupit o par eur drahsie ... napr.
    http://www.datart.sk/Autoradio-s-CD-...H-1600UBB.html
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lusssy ja som si myslela, ze sa to jednoducho prepoji kablom, ja mam napr. vo svojom aute v laktovej opierke kabel s usb koncovkou... a toto bolo jedine take, ze pocas vianoc by som ho stihla zohnat a jedno z dvoch, ktore maju ako maloktore zelene podsvietenie, tu ta logika... a za rozumnu cenu... to co som nasla predtym, sony-čko sice ma usb ale nema cd mechaniku, co som si neskor vsimla
    misoft Náááá - holka - hádam pusinku máš - čo takto sa pýtať oného picmocha v obchode? Šak je platený......
    Lusssy no ono to ma vsetko svoj pribeh... isla som do skodovky sa poradit, ze teda oni mi vyberu vhodne a objednaju, v stredu ked som volala ci si mozem preto prist mi povedali, jeeej my sme zabudli, vsak chodte no nayka... som isla aj do nay aj do planea, okay... v poslednych dvoch mali s prepacenim h-o-v-n-o, same braky v pocte 5ks a v nay mali na vyber tak o 5 modelov viac ale ani jeden vhodny pre mna, tak som si dnes zufala sadla za net a hladala nahradne riesenie
    KoxXxo šak keď máš na rádiu USB tak CD-čka si môžeš z balkóna hádzať
    Lusssy tak niektoré veci čo už má z minulosti napálené sa mu nebude chcieť zase kopírovať na usb
    KoxXxo a CD-čka sa mu bude chcieť vymienať?
      zbaliť

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    Kup tatkovy take s origo usb lebo cec AUX to usb nepojde das o par eur viac.Btw
    na ine podsvitenie si zvykne behom chvile, nech sa radsej jednoducho ovlada. Ak ma aj ovladanie pod volantom to stoji uz viac

    Ako pripojiť k autorádiu USB?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.