Zavrieť

Porady

Ako pripojit cez wifi na notebooku internet

som pred nedavnom stahoval tak som si dal internet ... poskytovatel je Kondornet v PO ... technik mi nainstalovat router ku pc -router je TL-WR340GD (TP-Link) v pohode miide pc ... nedavno sme si doniesli notebook ... vybral som siet ... tal pripojit ... internet tam je pripojeny ale ked vojedm do prehladaca tak nic nejde ... co mam spravit ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ponuka start -> Spustit -> napis: cmd.exe
    otvori sa okno a tam napis: ipcofig /all
    Tam si precitaj ci je AUTOMATICKA KONFIGURACIA zapnuta (ano/nie)
    Ak je vypnuta tak zapni (ovladaci panel - sietove pripojenia - vlastnosti - Internet Protokol TCP/IP
    Ak je zapnuta a nejde tak zrejme treba manualne zadat IP adresu, masku a branu podla nastavenia routera pripadne podla ineho pocitaca pripojeneho na router.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    nazrael Pozri príspevok
    som pred nedavnom stahoval tak som si dal internet ... poskytovatel je Kondornet v PO ... technik mi nainstalovat router ku pc -router je TL-WR340GD (TP-Link) v pohode miide pc ... nedavno sme si doniesli notebook ... vybral som siet ... tal pripojit ... internet tam je pripojeny ale ked vojedm do prehladaca tak nic nejde ... co mam spravit ?
    najprv "googli" v porade je tu toho hojne na túto tému

    nazrael je offline (nepripojený) nazrael

    nazrael
    no heslo mam .. zadal som ho a mi pise , ze internet je pripojeny ... ako dole nalsite ... signal -vynikajuci ... ale ked vojdem do prehladaca tak net nejde ... kamarat mi povedal , ze tam mam dat nejaku ip adresu ... no ja neviem kde ju mam dat a aku ip adresu

    nazrael je offline (nepripojený) nazrael

    nazrael
    dal som takto a ked som dal ipcofig tak sa mi zobrazilo "ipcofig/all" nie je nazvom vnutorneho ani vonkajsieho prikazu, vykonatelneho programu alebo davkoveho suboru

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    nazrael Pozri príspevok
    dal som takto a ked som dal ipcofig tak sa mi zobrazilo "ipcofig/all" nie je nazvom vnutorneho ani vonkajsieho prikazu, vykonatelneho programu alebo davkoveho suboru
    dal si to tu?
    Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    nazrael Pozri príspevok
    dal som takto a ked som dal ipcofig tak sa mi zobrazilo "ipcofig/all" nie je nazvom vnutorneho ani vonkajsieho prikazu, vykonatelneho programu alebo davkoveho suboru
    nie ipcofig/all ale ipconfig /all

    nazrael je offline (nepripojený) nazrael

    nazrael
    no je tam adapter siete ethernet wireless Network Connection:
    pripona DNS ... nic
    adresa ip :169.254.127.187
    maska podsiete:255.255.0.0
    predvolena brana : nic

    potom je adapter siete ethernet local area connection 2:
    stav media: medium odpojene

    a adapter siete ethernet local area connection :
    stav media: medium odpojene

    len toto mam

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    No takze ti nenacita IP adresu lebo to ktore je tam je alternativna ktoru da Windows ked nedostane normalnu.
    Ak je vsetko OK na routery tak mozno mas padnuty TCP socket na windows, treba resetnut ...
    netsh int ip reset c:\resetlog.txt
    a reboot.
    Alebo odinstalovat wifi sietovku a znova nainstalovat.

    nazrael je offline (nepripojený) nazrael

    nazrael
    no priatelka mala ten notebook doma a tam v pohode slo bolo to tam nastavene ... no ked sme ho tu dali tak nejde ...
    ako to mam resetnut ? cez spustit ?

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Cez Win+R a potom do toho cierneho okna to napis a daj Enter a sleduj vysledok. Ak nebude chyba tak reboot.
    A si si isty ze ti dava wifi router automaticku IP aj pre PC alebo bol technik tak lenivy ze to nastavil staticky?
    Co ti pise ipconfig /all na tom PC?

    nazrael je offline (nepripojený) nazrael

    nazrael
    no technik mi inastaloval na mojom pevnom pc ... pred troma tyzdnami ... a teraz som doniesol notebook ... pricom u priatelky siel aje u mna nejde a pise mi toto :

    no je tam adapter siete ethernet wireless Network Connection:
    pripona DNS ... nic
    adresa ip :169.254.127.187
    maska podsiete:255.255.0.0
    predvolena brana : nic

    potom je adapter siete ethernet local area connection 2:
    stav media: medium odpojene

    a adapter siete ethernet local area connection :
    stav media: medium odpojene

    len toto

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Len tak ,pripájaš sa na svoju sieť.Máš zapnuté wifi na routri.Nemáš náhodou PC s a router spojené káblom ?Aký OS má notebook.
    Cau, v nastavení ip daj manuálne nastavenie, do pola ip napíš:169.254.127.187, do pola maska podsiete napíš: 255.255.0.0, do pola predvolení brána napíš: 192.168.1.1 a do prvého pola dns napíš: 192.168.1.1.


    Ked ti to nepojde skus sa pozriet na nastavenie protokola netbios nad protokolom tcp/ip. Nájdeš ho v: otvor štart, do vyhladávača napíš služby a klikni na zobrazit lokálne služby, roluj dole až na službu TCP/IP Netbios Helper a zapni ho ked ho nemáš.
    mecky uf chlape 2roky stary topic, a este aj blbost
    misoft Veru staré - a ešte k tomu blbé - stačilo v routeri povoliť DHCP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.