Zavrieť

Porady

Nečinná s.r.o., musí byť účet v banke?

Mám založenú s. r. o., prevádzkovala som kaviareň. Prevádzku kaviarne som ukončila 10/2012, všetky pohľadávky a poplatky uhradené. S. r. o. je momentálne nečinná...na žiadnom okresnom úrade som činnosť nepozastavovala, len som zrušila prevádzku /na živn. úrade + na daňovom odhlásila kasu/....moja otázka: Potrebujem mať stále založený účet v banke, keďže ho už nepoužívam na nijaké príjmy ani výdavky? Ide o to, neplatiť zbytočné poplatky za vedenie podnikateľského účtu. Ďakujem :-)
5 komentárov     zbaliť
Mila123 nie, nie je potrebné.....
Janica76 V zakladateľskej listine som ešte našla, že je povinnosť ukladať 5% zo zisku do rezervného fondu...spoločnosť však zisk nevytvára...
Mila123 mala sro zisk?
Janica76 Zisk nie je....účtovná uzávierka však ešte nie je na DÚ...až v termíne bude
ivka70 A je t jasne, ze budes za takuto s.r.o. platit kazdy rok danovu licenciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ivka70 no a? bude to za rok 2014 ..... otazka je, ci ma zmysel drzat taku firmu ....

    Nečinná s.r.o., musí byť účet v banke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.