Zavrieť

Porady

musi byt skladova karta?

Nasa novovzniknuta firma ma vo svojej hlavnej cinnosti poskytovanie sluzieb v oblasti vypoctovej techmiky (software),,no v zivnostenskom liste ma aj maloobchodny predaj tovaru. Firma zatial nema v plane otvorit predajnu a predavat tovar. No moze sa prilezitostne vyskytnut, ze kupi nejaky tovar a hned ho aj preda...teda nebude ho mat na sklade.
Musi sa vytvorit na takyto tovar skladova karta, prijemka a zaroven vydajka?
Uctujeme v PU.
Kedze by som uctovala cez obstaranie tovaru a potom zaradenie na sklad...asi by som mala zalozit aj skladovu kartu, no potom budem mat zalozenych vela kariet s roznym tovarom a na kazdej bude stav zasob nula...pretoze vzdy kupime a predame nieco ine....
Poradi mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Môžeš zásoby robiť spôsobom B. Vtedy nakúpený tovar dávaš hneď do nákladov a nakonci roka podľa inventúry odúčtuješ z nákladov nepredaný tovar.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    A ked vediem uctovnictvo zasob sposobom B, nemusim viest skladove karty?
    Ako potom, keby som niekedy mala tych zasob viac, zistim na konci roka invet.rozdiel?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    bui
    A ked vediem uctovnictvo zasob sposobom B, nemusim viest skladove karty?
    Ako potom, keby som niekedy mala tych zasob viac, zistim na konci roka invet.rozdiel?
    Rovnako ako pri spôsobe A aj pri spôsobe B účtovania zásob musí účtovná jednotka preukázať stav zásob a musí byť schopná vyčísliť prípadné inventarizačné rozdiely. Stav zásom je povinná preukázať v obstaravácích cenách a to aj v priebehu účtovného obdobia, nielen v čase uzatvárania účtovných kníh.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    emily
    Môžeš zásoby robiť spôsobom B. Vtedy nakúpený tovar dávaš hneď do nákladov a nakonci roka podľa inventúry odúčtuješ z nákladov nepredaný tovar.
    Inventarizáciou overujeme, či stav zásob v účtovníctve zodpovedá skutočnosti. Preukazujeme súhlasnosť/nesúhlasnosť účtovného stavu zásob (podľa operatívnej evidencie skladového hospodárstva) a zisteného fyzického stavu zásob. Bez operatívnej evidencie by inventúra bola iba spočítaním fyzického stavu zásob, bez možnosti inventarizovať ich stav.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem, takze skladove karty k tovaru..aj keby islo o jediny nakup..prilezitostny...treba viest vzdy.....

    musi byt skladova karta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.