Zavrieť

Porady

Do kolkych dni sa treba nahlasit na socialku a vseobecnu zdravotnu poistovnu?

Do kolkych dni sa treba nahlasit na socialku a vseobecnu zdravotnu poistovnu od nadobudnutia schvalenia o prijatie na urad prace?
KEJKA čo chceš nahlásiť? a koho? a prečo?
Lukáš Haladej Poziadal som o zaradenie do evidencie na urade prace, asi po dvoch tyzdnoch som mal prist po papiere, ze som zaradeny do evidencie na urade prace a tam mi dali papiere, ze s tym mam skocit na VŠZP a socialku. Zabudol soms a ich spytat do kolkych dni tam treba ist.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zmena platitela poistného sa v ZP nahlasuje do 8 dní, ale nie od vydania rozhodnutia,ale od zaradenia do evidencie. Ak si tam ešte nebol, treba čím skôr odniesť kopiu rozhodnutia.

    Do SP sa neprihlasuješ, tam si vybavuješ žiadosť o dávku v nezamestnanosti, ak ti na ňu vznikol nárok, ku ktorej tiež potrebuješ kopiu rozhodnutia o zaradení do evidencie. Neviem aké sú tam termíny na vybavenie, môže sa stať že ti ju za december vyplatia až vo februári (spolu s januárovou dávkou).
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jana Motyčková Táto oznamovacia povinnosť poistenca do ZP bola zrušená, toto oznanmuje priamo ÚP do zdravotnej poisťovne.
    Lukáš Haladej cize ÚP sám nahlasi VSZP, nemusim tam chodit? A je pravda, ze ak mate nad 26 r, tak mate narok aj na nejaky iny pripsevok? Myslim, ze je to na byvanie alebo tske nieco, ked mate vek nad 26 a ste majitelom nehnutelnosti a nemate narok na socialne davky klasicke. DIk
    Jana Motyčková Na VšZP chodiť nemusíte. K príspevku na bývanie pozrite podmienky tu :http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
    Lukáš Haladej Posledna otazka - Cize pokial nemam zaujem o prispevok hocijaky od statu, tak ked ma prihlasil do evidenci na ÚP, tak uz nemusim chodit ani na socialku, ani na VSZP?
    Jana Motyčková Nemusíš .
    veronikasad Máš odpracovaných 730 dní v posledných troch rokoch ? Kedy si bol naposledy evidovaný na UP ?
      zbaliť

    Do kolkych dni sa treba nahlasit na socialku a vseobecnu zdravotnu poistovnu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.