Zavrieť

Porady

Nezaúčtované odpisy v PU

Pri kontrole účtov som zistila, že predchádzajúca kolegynka v roku 2012 nezaúčtovala odpisy za jedno zariadenie, neviem akým spôsobom jej to neprenieslo z roku 2011 do majetku 2012 a tým pádom to nebolo ani v tomto roku v majetku. Toto zariadenie sa malo odpisovať 6 rokov. Jeden rok je odpísaný a to 2011, teraz v roku 2013 som to už odpísala ale ten rok 2012 mám riadne zaúčtovať? To mi už potom nebudú sedieť DO a ÚO. Ako to mám správne urobiť?
tictac7 DO a ÚO by sa ani nemali rovnať.... a v tom roku 2012 nemboli uplatnené len DO alebo vôbec ani zaúčtované ÚO? Možno prerušili odpisovanie - napr. stroj nevyužívali....
sunny2312 neboli žiadne zaúčtované ani DO ani ÚO
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sunny2312 (Dnes 13:33) neboli žiadne zaúčtované ani DO ani ÚO
    Daňový odpis neúčtujeme. Ten je len v DP.
    Účtovné môžeš zaúčtovať, daňový mohol byť aj prerušený.
    Naposledy upravil Tweety : 30.12.13 at 12:36
    sunny2312 Ďakujem za upozornenie .... proste ani v DP neboli
    sunny2312 Prosím, len pre upresnenie, doúčtované odpisy za rok 2012 v roku 2013 si v daňovom priznaní dávam do tabuľky B na riadok 2 a tým si zvýšim daňový základ. Dúfam, že to dobre chápem.

    Nezaúčtované odpisy v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.