Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    možno to tu nikoho nenapadlo, ale ako my máme svoje označenie určitej skupiny ľudí, môžu mať aj nemci, či rakúšania na tento typ ľudí výraz, ktorý sa ani zďaleka nepodobá tomu nášmu. toľko k prekladu

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... pretože výraz v zadaní je v úvodzovkách, tak asi nemali na mysli štvornohé.
    pre tie dvojnohé sa používa aj "Strohmann"
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ice dive Slamenný muž / Strašiak do poľa... hmmm sa mi akosi nezdá... najmä keď Nemci Rakúšania sú už trochu viac uvedomelí a vymožiteľnosť práva je tam akosi ďalej ako u nás... tak sa biele koníky zháňajú akosi ťažšie... a keď si to zoberieš pri komunikácií s médiami - vo firme xy zastával funciu bieleho koňa - u nás je to skôr neutrálny výraz... kdežto v nemecky hovoriacich krajinách je "Strohmann" v súvislosti s človekom urážka... napr... vo firme xy robil "debilka"....
    karakul ... no tých významov je viacej, i "nastrčená figúrka" čo môže zodpovedať zadaniu...
    Ice dive no áno v slangu sa to použiť môže... ale do nejakej písomnej komunikácie ako seminárka a pod by som určite tento výraz nedával...
    Excise Duty Oder ein Abgeordnete...
    marjankaj Keď je to v úvodzovkách, tak zrejme bolo treba preložiť, práve to čo je v úvodzovkách.
      zbaliť

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    No ja len dúfam, že neučíš nemčinu - ľutujem dietky, ktoré áno. Skutočne sa prestávam čudovať, prečo ide školstvo a vzdelávanie detí dolu vodou, keď niekto nie je schopný zadať slovné spojenie ani len do vyhľadávača http://www.porada.sk/t216940-ak-som-...odpocitat.html
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma hmmm asi som svojou odpoveďou riadne stúpla niekomu na otlak
    lujza.j willmuš...no ja som to mala na jazyku...ale kusla som si do prstov
    willma ja som si do nich veru nekúsala - keby boli také otázky ojedinelé tak by som ešte uvažovala, ale pri takom množstve sa veru prsty samé rozbehli
    lujza.j
    monikadz1 hmmm, keď vyhľadávač prekladá slovné spojenia, tak neviem... vždy preloží len bludy, ale vám to asi stačí...
    willma tak ja neviem - existujú slovníky a učebnice a nespolieham sa na prekladač. Z nemčiny som maturovala a dodnes deň nemám problém s prekladom. A za svojim názorom si stojím, ak si učiteľka a nedaj boh nemčiny, tak ľutujem Tvojich žiakov
    Idukas O jé,jé..... stúpla na otlak? Skôr sama seba dobre zadefinovala :-)
      zbaliť
    viktorviktor schimmel je sivý kôň - sivko
    Tweety no vidíš, mne sa to nezdalo, ale takto to preložil prekladač. Ja viem len trochen po nem.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j to ma napadlo ako prvé
    monikadz1 presne tie mafiánske som myslela, ale niektorí asi ani po slovensky nevedia, čo to znamená, hlavne, že hneď útočia na učiteľov...
    marjankaj A prečo si to teda hneď neuviedla do otázky?
    Mohla si sa ušetriť od podobných komentárov.
    willma hmm, nabudúce vyberiem vešteckú guľu
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.