Zavrieť

Porady

Aky kurz pri prepocte nahrad ZPC?

Dobry den, chcem sa spytat, aky kurz pouzit pri prepocte iných vydavkov pri ZPC (napr. ubytovanie, phm), ktore zamestnanec uhradil v cudzej mene (PL), ale ziada o vyplatenie nahrad v EUR? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pozri § 36 ods. 6 zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách

    http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...nej-cesty.html
    Naposledy upravil avalik : 30.12.13 at 15:21
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bubika precitala som cely zakon a niekolko rad na porade i celkovo na nete a nasla som asi 4 rozne riesenia, preto na mna "spadla akasi neistota" ... rady sa roznia od dátumu vyuctovania, cez datum uhrady (phm ci ubytovania), samozrejme datum v prvy den ... atd .. az po datum predchadzajuci datumu uskutocnenia uctovneho pripadu ... a kedze sa v spomínanom odstavci § 36 hovori o preddavkoch, tak neviem ... matie ma skutocnost, ze nie je v zakone napisane jednou vetou .. pri prepocte generalne sa pouzije kurz taky a taky, ale su tam vymenovane paragrafy, pri ktorých sa tento prepocet pouziva ... kazdopadne dakujem.
    Bubika jo a pise sa o stravnom ... cize mozem pod tym rozumiet aj phm a ine?
    avalik doplnila som odpoved
      zbaliť

    Aky kurz pri prepocte nahrad ZPC?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.