Zavrieť

Porady

Daňová evidencia

môžem si uplatňovať za rok 2013 daňovú evidenciu, ak spĺňa všetky podmienky.....lebo známa mi povedala, že už sa to nedá......ďakujem za odpovede
veronikasad A povedala ti známa aj prečo sa to nedá ?
Všetky podmienky=aké podmienky ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    pre istotu si pozri § 6/14+15 a ZoDP, ak ich spĺňaš, tak môžeš daňovú evidenciu viesť. Zákon je zákon, kašli na to, čo hovorí známa. Alebo nech to nejako zdôvodní, možnože vie niečo, čo my nevieme.
    veronikasad Možno ju hľadala v odst. 14 a 15 § 6 Zákona 463/2013, ktoré boli vypustené a nevšimla si nové znenie odst. 11. Teraz som si všimla, že sa pýta na rok 2013 - táto zmena platí až od 1.1.2014
    surfinka ďakujem,za odpoveď....celý rok som viedla evidenciu, a zostala som na pochybách....dikičko

    Alzik je offline (nepripojený) Alzik

    Alzik
    Áno, daňovú evidenciu si môžeš uplatňovať. Väčším rozdielom od minulého roka v novele ZoDP z 1.1.2014 akurát nastala zmena a to v tom, že môžeš zamestnávať zamestnancov a už nie je limit na dosiahnuté príjmy.

    Čo evidovať a ako - je dobré používať software na daňovú evidenciu, nie na jednoduché účtovníctvo - je to neprehľadné a núti často vypĺňať a editovať čo nie je potrebné.
    Naposledy upravil arizona : 23.02.14 at 07:07 Dôvod: vymazanie reklamy
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A to kde píšu, že netreba evidovať záväzky?
    A čo tak kuknúť §6 ods.11e?
    Anik nevidíš, že je to vlastne reklama na soft evidujem.sk
    5 príspevkov o tom istom , užitočné homeless
    marjankaj Upravila príspevok na základe môjho komentára.
    Alzik Omylom som pozeral ako to funguje pre paušálne výdavky, tam to tak skutočne je uvedené. Až keď som reagoval na iný príspevok a znova sa vrátil k ZoDP všimol som si, že som sa pozrel zle - že v tomto prípade neide o paušálne výdavky. Ale ďakujem i Tebe za upozornenie.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.