Zavrieť

Porady

zriadenie malej pekárne

Dobrý deň, chcel by som si zriadiť malú dedinskú pekáreň. Vedel by mi niekto poradiť ako začať? Na koho sa obrátiť aby som sa vedel odraziť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Je už pomerne veľká časť obyvateľstva, ktorá na dopeky nie je zvedavá. Žiadny začiatok nie je jednoduchý, ale za úsilie to stojí. Nevziať si sen a dokázať si, že to človek dokáže.
    Uvediem na príklad iba jednu pekáreň, netuším , koľko ich je na Slovensku.
    Tiež im určite trvalo, kým sa rozbehli, sama od nich príležitostne kupujem chlieb, ak si sama doma nenapečiem.
    A dobre si všimnite, akú časť Slovenska už majú podchytenú. Keby neboli zaujímaví, tak by sa im tak nedarilo. Podstata je, vvždy sa aspoň z časti líšiť plus klasika.
    http://www.biopekaren.sk/uvod.php
    Je fakt, že sú pri Bratislve, že ľudia z nových satelitných obcí k nim nemajú ďaleko a sú solventnejší. To je veľká výhoda. Záleží i na vašej lokalite, kde žijete a chcete otvoriť svoju pekáreň.
    Ja si napr. z detstva pamätám, ako mama zarobila cesto na chlieb, dala do chlebového podlhovastého prúteného chlebového košíka a brat ho niesol vpredu na riadidlách bicykla do neďalekej obce pri meste do pekárne iba upiecť. To bolo už riadne po 48.r. a táto činnosť fungovala. Doma sme mali elektrický normálny sporák, dnes sú domáce pekárničky, ale mame zrejme išlo o tú originál dedinskú pec. O pár hodín sa išlo pre chlieb späť. Dnes by to bol možno časový luxus, ale popri dnešnej doprave žiadny problém. A na dedine už vôbec.
    Nemyslite iba lokálne. Urobte vzorky výrobkov, poprezentujte ich po svojom i širšom okolí, i stravovacích zariadeniach. Každý pokus stojí zato.
    Netreba sa nechať odradiť.
    Napr. údajne celozrnný chlieb pečie na Slovensku iba Slatinská pekáreň, píše o ňom aj Dr. Bukovský na svojej strínke www.akv.sk. Dostať ho u nás v Tescu. A to je už čo povedať, že ho práve Tesco predáva.

    Záporné odrádzajúce odpovede si nevšímaj. Západné krajiny sú samá regionálna potravina a výrobok, u nás západniarske dopeky. To sme dopadli.
    Držím vám palce.
    A o nejaký čas dajte vedieť,že už pečiete a darí sa vám.
    jslancik Nevidím tu zatiaľ žiadnu "zápornú, odrádzajúcu odpoveď". Ak myslíš tu moju, tak som mu tam napísal rady vyvážiteľné zlatom. Dal som mu tam v dobrom úmysle všetko, čo o danej téme viem. V danej oblasti sa orientujem. Nebudem chalana zavádzať tým, aký je to žiadaný tovar, aký bude mať úspech, a pod. Môže mať aj úspech, ale to závisí na ňom, aké rozhodnutia spraví. Ako sa bude stavať ku kľúčovým faktorom svojho podnikania.

    Ver tomu, že Slatinská pekáreň má predaj v Tescu hlavne ako reklamu, a nie lacnú.
    korela Nie, ja iba z podstaty nemám rada negatívne odpovede, ktoré sú aj tu na Porade pomerne časté.
    Áno, treba pripomienkovať zadanie témy a poradiť čo najlepšie ako kto vie, zadávateľ si vyberie, čo je pre neho podstatné, už iba z hľadiska lokality. Nevieme, kde má záujem podnikať. Odborné rady k podnikaniu sú na nezaplatenie, zákony, hygiena, a iné s tým súvisiace paragrafy.
    Proste nech rodení negativisti nezadúšajú aj dobré nápady a projekty hneď v zárodku.
    Moja odpoveď nemá s tvojím príspevkom nič spoločné. Skutočne.
    A Slatinský chlieb, Tesco ich má tam viac druhov, nielen celozrnný, sú "výnimočné" už len tým, že ich zloženie je prirodzené bez akýchkoľvek konzervantov, enzýmov a pod.
    Stačí si otvoriť http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK, kolónka pečivo, Chlieb
    Voľný chlieb
    Balený chlieb
    Voľné pečivo
    Bagety
    Svetlé pečivo
    Tmavé pečivo
    Sladké pečivo
    Špeciálne slané pečivo
    Balené pečivo
    Svetlé pečivo
    Sladké pečivo
    Špeciálne pečivo
    Pečivo k dopekaniu
    Strúhanka
    Trvanlivé pečivo
    Slané pečivo
    Diétne pečivo
    Sladké pečivo
    Bezlepkový chlieb a pečivo
    Chleby a pečivo
    Cukrárenské výrobky
    Torty
    Zákusky a rezy

    a prečítať si ich zloženie. V samotnom obchode to človek nezistí, myslím, že Billa má k dispozícii zoznem pri niektorých výrobkoch.

    S umiestňovaním potravinárskych slovenských výrobkov do sietí je už dávno problém všeobecne známy. Žiaľ.

    Ja som mu uviedla, že aj na dedine sa dá začať piecť, Dunajská Lužná je toho príkladom. Ale prišli s niečím novým a zaujímavým trh. Závisí od lokality a kúpyschopnosti okolia.
    Ja tu stále spomínam ten malý obchod v našom okolí. Aby prežili, pekár nosí pečivo každý deň, tovar sa preberie, na konci mesiaca sa trhajú faktúry aj s objednávkami. Aj takto prežívajú drobní podnikatelia.
    Tam trochu, tam trochu, prežijem. Smutné.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    http://www.uvzsr.sk/index.php?option...tura&Itemid=57
    asi najprv sem.......priprav sa na veľmi dlhý proces........budeš potrebovať veľa nervov,času a peňazí.....
    Dnes sú dopeky už v každom aj malom hypáči....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka len taká perlička.....Slovák,žijúci dlhé roky v zahraničí,chcel svoje podnikanie (výroba omáčok) priniesť aj k nám....po niekoľkých rokoch sa vzdal,lebo hygiena mu neustále robila nejaké problémy.A to už mal kúpený pozemok a postavenú a zariadenú halu...ale furt si niečo našli,že nie je dobre....
    jslancik Smutné. Potravinárska výroba je asi najťažšia na podnikanie. A hlavne, ak konkurencia vie, ako na to. Lebo medzi praktiky patrí aj "usmernenie" kontroly na správne miesta a prevádzky... Viem, o čom hovorím.
    korela Ja som za všetko nové, ale hotové omáčky v našich končinách nie sú jednak veľmi zaužívané ani u mladých ľudí, pretože aj mladé ženy a matky si uvedomujú ich dosah na zdravie svojich rodím. Ešte ak by boli eko bio povedzme.
    Keby robil zaváranú domácu zeleninu na iks spôsobov, to by bola vhodnejšia alternatíva pre odbyt. Človek vidí čo je v pohári zaváraniny. Alebo domáce kvalitné džemy bez konzervantov, so zníženým obsahom cukru. Dalo by sa dnes veľmi dobre podnikať prakticky vo všetkom, keby kupujúcich nebrzdila "kríza".
    Slovenské výrobky budú čoraz viac vyhľadávané.
    Ja keď vidím v obchode v skle čokoľvek konzervované - teda ovocie a najmä zeleninu, tal mi až oči zasvietia . Radosť na ne čo iba pozrieť. Keď vidím Riso lekvár, tak :-(.
    Tieto výrobky sú zväčša v malých obchodoch.
    Aj tie poháre so zeleninou v skle čo som pridala do rubriky domácnosť, je foto z budapeštianskej tržnice.
    Každý výrobca si musí uvedomiť, že niet výrobku, ktorý by sa nedal inovovaťa a tým pritiahnuť zákazníka.Neopakovať sa. Byť dostatočne kreatívny, ponúknuť aj kvalitný web, to je vstupná brána k úspechu. Predstaviť sa.
    kopretinka prepáč,korela,ale tvoj komentár je úplne od veci.Tu sa nebavíme o tom,že tebe sa nepáčia hotové omáčky,podstata je úplne niekde inde
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Ak nemáš predstavu, komu a čo budeš piecť, ani nerozmýšľaj... Tým by si mal začať absolútne na začiatku. nestačí vedieť upiecť super dobré pečivo či zákusky. Ak ich nepredáš, tak je to nanič. Takže predajné skúsenosti, schopnosti sú úplná nutnosť.

    Pekárčina je zaujímavá, ale konkurencia je veľká, obrovská. Musíš mať jasnú predstavu, koho chceš osloviť. Kde je na trhu voľné miesto pre tvoje výrobky. Inak je to strata času a v neposlednom rade peňazí.

    Rada č. XY: ak nebývaš v okresnom, alebo ešte lepšie krajskom meste, radšej na to zabudni. Na dedine nie je dostatočná kúpna sila, aby ťa to uživilo čo len samotného. spočítaj si, koľko pečiva musíš upiecť (a predať), aby si si zarobil na minimálnu mzdu + odvody. Plus splátky úverov. Preto ti odporúčam nasledovnú radu...

    Osobne by som začal radšej popri zamestnaní, ktoré znamená stabilný príjem. Získal by som stálych zákazníkov a prehľad o možnostiach a požiadavkách klientov. A ak nie si pripravený pracovať 20h denne, tak opäť, dobre to prehodnoť...

    Nečakaj, že ťa to bude živiť, prvý rok určite nie. Takže veľká finančná rezerva a čo najmenej úverov.
    Naposledy upravil jslancik : 30.12.13 at 20:47
    kopretinka popri zamestnaní môže mať tak nejaký eshop,ale nie pekáreň.kedy bude popri zamestnaní vybavovať všetky tie povolenia? A treba skoro ráno vstávať a piecť,....

    zriadenie malej pekárne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.