Zavrieť

Porady

Zaplombovanie elektromera

Ahojte,
mám otázku - zhorel mi hlavný istič a aj nejaký kábel, musel som pohotovo zavolať elektrikára, ktorý musel odplombovať elektromer a vymeniť istič a prívodný kábel z ističa a hodín a povedal mi, že mám nahlásiť poruchu, aby mi ho prišli opäť zaplombovať. Pár ľudí mi však hovorilo, že energetici nemajú takéto veci radi a že by mohli robiť problémy, lebo elektromer nie je na hranici vstupu na pozemok, ale je až v skrini pri hlavných dverách, teda za plotom. Môžem mať z toho teoreticky nejaké problémy?
Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    No to asi bude problem, mal si si od toho elektrikara nechat vyhotoviť potvrdenie o stave elektromera a ešte lepšie si mal volat do podniku, čo ma na starosti rozvody a rozúčtovanie hned pri poruche.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Podla mna z toho budes mat problem.
    V pripade poruchy treba volat Elektrarne,prip. firmu, ktora ma s nimi dohodu, ktori ti nahadzovali plombu.
    Na taketo pripady maju vzdy pohotovostne sluzby.

    Zhodit plombu nemoze len tak hocikto,to by sa dost zneuzivalo. Ak ti zhadzoval plombu naozaj elektrikar od fachu, on ta mal na to upozornit, ze je to neopravneny zasah,ktory nemoze urobit.

    Zaplombovanie elektromera

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.