Zavrieť

Porady

Môžem mať súčasne 2 hlavné pracovné pomery?

Dobrý podvečer prajem,

rád by som sa informoval, či môžem mať dva hlavné pracovné pomery súčasne. Nie, žeby som chcel, ale nastala situácia, že z bývalého zamestnania ma k 31.12. neuvoľnili (čo som sa dozvedal dňa 30.12.) a uvoľnia ma najskôr k 1.2.2014. (hoci sme sa ústne dohodli, že ma uvoľnia). K novému zamestnávateľovi nastupujem zajtra, teda 2.1. a neviem, ako postupovať.

Obe zamestnania by som časovo stíhal, ide iba o to, či je možné ich mať súčasne.

Vďaka za Vaše odpovede.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 áno, i tri ak stíhaš.....
resp. žiadne obmedzenie nie je.....
realcf výborne musia byť ale obaja zamestnávatelia o tejto skutočnosti informovaní, či?
Mila123 nie, ak to to neukladá zákon......
Simona123 nemusia, pokiaľ svojím novým zamestnaním nebudeš pre pôvodného zamestnávateľa konkurenciou (v tom prípade je potrebný súhlas zľ.) - ale to by si musel mať informácie ktoré nie sú bežne dostupné - napr. výrobné postupy...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš - v zmysle komentárov. Otázka sa stále zobrazuje ako nezodpovedaná, preto tu pripájam svoju odpoveď.

    Môžem mať súčasne 2 hlavné pracovné pomery?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.