Zavrieť

Porady

Ako evidujete mýto dobíjané v hotovosti?

Dobíjame mýto v hotovosti. Na pumpách dostaneme jeden doklad, ktorý je vlastne aj fa aj slúži ako úhrada. Ako najsprávnejšie je to evidovať?
Prečo vlastne dávajú len jeden doklad a ani nie je orazený?
Jeden rok (2012) som zaevidovala ako faktúru, následne ofotila a dala ako doklad o úhrade aj do pokladne. Čiže DPH som odviedla pri faktúre a úhrada bola zvlášť v pokladni.
Ale aby som si to zjednodušila, tak som v roku 2013 dala faktúru priamo do pokladne a účtovala priamo do nákladov a teda aj DPH som si uplatnila pri poklan.dokladoch.
Ibaže teraz keď je ten nový formulár k DPH-kontrolný výkaz, to zas musím evidovať to mýto cez faktúry?
Pýtam sa hlavne kvôli tomu, že keď som to nahrávala priamo do pokladne tak som nevypisovala VS nikde a samozrejme mala som menej papierov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

    micuska6
    Je to tak preto, lebo to robí štátna firma, a tá si dovolí jedným dokladom aj fakturovať aj prijať úhradu a navyše, keď ti pošlú dobropis, vôbec sa neunúvajú napísať ku ktorej faktúre daný dobropis patrí. Skús to urobiť ty a uvidíš akú pokutu dostaneš..... Keďže ich faktúry sú klasické fa a nie zjednodušené daňové doklady a idú aj do kontrolného výkazu, tak ich budeš musieť evidovať, ako faktúry a následne uhrádzať z pokladne. Mňa to čaká tiež, ak programátori nevyriešia tento problém v pokladni. Ale ako dostanem do KV DPH pôvodnú faktúru, ak náhodou od našej slávnej NARODNEJ DIALNICNEJ SPOLOCNOSTI dostanem dobropis, to si neviem celkom dobre predstaviť.

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte, mám dobropis za vrátenie nespotrebovaného mýta vystavený v januári k faktúre z r. 2013. Doklady o navýšení mýta som dávala cez pokladňu. Mám tento dobropis zaevidovať medzi faktúry a pôjde mi do kontrolného výkazu časť C1?
    Katarina5555 a nie náhodou zaevidovať medzi dobropisy a dať do C2?
    richina také došlo aj mne, vrátenie nespotrebovaného zostatku mýta, ako dobropis, tiež som účtovala z pokladne a tiež neviem ako to zaevidovať.

    Ako evidujete mýto dobíjané v hotovosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.