Zavrieť

Porady

paušálne výdavky kam do výkazov?

Dobrý deň,
robím daňové priznanie, kde si podnikateľ chce uplatniť paušálne výdavky, čo v daňovom priznaní viem kam vyplniť, ale vo výkaze o príjmoch a výdavkoch to mám dať do prevádzkovej réžie???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    vykaz o majetku a zavazkoch treba vyplnit??? co tam dam do pokladne a na bankovy ucet, ked nemam k dispozicii nic??????

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Výkazy vôbec neodovzdávaš pri paušálnikovi .

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    ked sa tak rozhodnem pausalne vydavky uplatnit pre rok 2005, v roku 2006 mozem normalne uplatnovat skutocne vydavky??? je to len na mne ako danovnikovi, ci si zvolim pausalne alebo skutocne????
    nie je to povinnost pre dalsie roky automaticky uplatnovat pausalne, ked som v roku 2005 uplatnila???

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Ak zo skut. výdav. prechádzam na paušál spočítam na rok 2005 len preplatené FA roku 2005 či aj FA 12/2005 vyplatená v januári?
    A taktieš záväzky SP a ZP len preukazáteľné zaplatené v roku 2005?
    Dík

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Sčítaš si skutočne zaplatené príjmy, následne si vypočítaš % výdavkov a k tým si ešte započítaš platby do SP a ZP.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Ďakujem Miška...
    Mám aj prípad keď z paušálu 2004 idem na vedenie výdavku za rok 2005, čo napíšem do VoMaZ na začiatku obdobia2005???

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Silkov
    Ďakujem Miška...
    Mám aj prípad keď z paušálu 2004 idem na vedenie výdavku za rok 2005, čo napíšem do VoMaZ na začiatku obdobia2005???
    Pri paušálnych výdavkoch sa výkazy nepodávajú.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Zita5
    Pri paušálnych výdavkoch sa výkazy nepodávajú.
    Zitka, ale on ide z paušálu na vedenie účtovníctva.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Oprava otázky:
    Podávam DP za rok 2005 kde si uplatňujem preuk. výdavky a v roku 2004 som podala DP paušálne.
    Ako bude vyzerať VoMaZ v roku 2005 ak v roku 2004 som nemala VoMaZ, čo mi bude vstupovať na začiatok obdobia....
    Dík

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    [quote=Silkov]Ďakujem Miška...
    Mám aj prípad keď z paušálu 2004 idem na vedenie výdavku za rok 2005, čo napíšem do VoMaZ na začiatku obdobia2005???[/quot
    Myslel si obdobie bezprostredne predchádzajúce......tam píšeš nulu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.