Zavrieť

Porady

Nástroje do CNC?

Ahojte! V roku 2005 sme zakúpili CNC drevoobrabajúce centrum. V tej dobe sme si obstrarali aj nástroje do CNC ako napríklad frézy, vrtáky, píly v hodnote 390000,- Sk bez DPH. Prosím Vás mám to dať priamo do nákladov alebo to odpisovať spolu s CNC? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    inge57
    Ahojte! V roku 2005 sme zakúpili CNC drevoobrabajúce centrum. V tej dobe sme si obstrarali aj nástroje do CNC ako napríklad frézy, vrtáky, píly v hodnote 390000,- Sk bez DPH. Prosím Vás mám to dať priamo do nákladov alebo to odpisovať spolu s CNC? Ďakujem

    Takto z otázky to vypadá na odpis , ale čo tak uviesť ceny osobitne .Otázka je nejasná " CNC centrum " to je čo ?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    My máme tiež CNC centrum, a vrtáky, frézky a pílky dávam priamo do nákladov. Oni sa v tom rýchlo zničia a stále ich treba dokupovať.

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Takže CNC centrum je stroj na opracovanie dreva v hodnote 3 mil. SK a tento stroj bol dodaný bez násrojov, ktoré my potrebujeme. Tak sme si museli cez firmu objednať všetky nástroje, ktoré potrebujeme k našej výrobe. Tie nástroje sú v rôznej hodnote napr.: vrták v hodnote 9845,- Sk , frézy v hodnote 20000,- SK.Ja som uviedla celkovú hodnotu všetkých nástrojov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    inge57
    Takže CNC centrum je stroj na opracovanie dreva v hodnote 3 mil. SK a tento stroj bol dodaný bez násrojov, ktoré my potrebujeme. Tak sme si museli cez firmu objednať všetky nástroje, ktoré potrebujeme k našej výrobe. Tie nástroje sú v rôznej hodnote napr.: vrták v hodnote 9845,- Sk , frézy v hodnote 20000,- SK.Ja som uviedla celkovú hodnotu všetkých nástrojov.
    Ďakujem , už mi to je jasné ...takže do výdavkov .... tak ako píše Dada .

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Každý jednotlivý diel pokiaľ nepresahuje hranicu 30tis. rovno do nákladov. Každý diel je na niečo iné, má inú funkciu a jeho doba použiteľnosti nebýva dlhšia ako jeden rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.