Zavrieť

Porady

škoda a účtovanie

prosím o radu, keď som kuriérska firma a "stratím tovar", príde mi faktúra na uhradenie tejto škody, ja účtujem na 548, alebo 549, a na konci roka musím vyradiť z nákladov a dať do položiek zvyšujúcich základ dane?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JDM
    prosím o radu, keď som kuriérska firma a "stratím tovar", príde mi faktúra na uhradenie tejto škody, ja účtujem na 548, alebo 549, a na konci roka musím vyradiť z nákladov a dať do položiek zvyšujúcich základ dane?

    ďakujem
    Už som Ti včera odpovedala v inde položenej tej istej otázke. Je to 549, pripočítateľné.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    no ale potom tam niekto dopísal, že to ide zlým smerom, ale v podstate to mám ako si mi poradila /poradil/ ty, a ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Prosím o radu k zúčtovaniu prípadu.
    Firma odoslala doporučenou zásielkou zahraničnému dodávateľovi (Dánsko) tovar v hodnote 68.400,- Sk na reklamáciu. Zásielka sa stratila v Dánsku (tak je uvedené Sl. poštou v Oznámení o výsledku rekl. konania). Vo veci náhrady za doporučenú zásielku priznala pošta náhradu v sume 1.887,- Sk . Odôvodnenie pošty neuvádzam, majú pravdu, v tomto pochybil odosielateľ. Neviem, ako mám celý prípad zúčtovať. Pri nákupe bol tovar zaúčtovaný na 504 a samozdanený. Vďaka za pomoc.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula
    Prosím o radu k zúčtovaniu prípadu.
    Firma odoslala doporučenou zásielkou zahraničnému dodávateľovi (Dánsko) tovar v hodnote 68.400,- Sk na reklamáciu. Zásielka sa stratila v Dánsku (tak je uvedené Sl. poštou v Oznámení o výsledku rekl. konania). Vo veci náhrady za doporučenú zásielku priznala pošta náhradu v sume 1.887,- Sk . Odôvodnenie pošty neuvádzam, majú pravdu, v tomto pochybil odosielateľ. Neviem, ako mám celý prípad zúčtovať. Pri nákupe bol tovar zaúčtovaný na 504 a samozdanený. Vďaka za pomoc.
    Manká a škody na tovare 549/504.
    Náhrada od pošty 378/648

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Sme prepravná firma, pri preprave sme poškodili tovar, zákazník nám faktúruje škodu na tovare vo výške 30000,-, poisťovňa nám uhradila v konečnom dôsledku 20000, lebo odpočítala spoluúčasť 10000, ako to mám všetko správne zaúčtovať?
    Mám to takto dobre:???
    20000 plnenie od poistovne 315/648 (mimochodom môžem používať 315 miesto378?)
    20000 549.001/321 uznaný dańový náklad
    10000 549.002/321 (pripočitateľné 549)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.