Zavrieť

Porady

čistia sa liatinové radiátory zvnútra?

myslím po nejakej dobe fungovania trebrs po 30 rokoch. je nutné chemický preplach či iný spôsob vyčistenia od usadenín ak vôbec sú? videl už niekto takýto radiator rozrezaný , ako vyzerá znútra? rieši sa to vôbec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Achelan je offline (nepripojený) Achelan

    Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac Achelan
    pokiaľ sa vo vykurovacej sústave nachádzala voda počas celých 30 rokov tak je predpoklad, že neobsahuje ani hrdzu ani usadeniny, často sa do takejto sústavy dával nejaký ten liter oleja na premastenie útrob a pokiaľ nebola zo sústavy vypustená voda, nie je predpoklad a tým ani potreba na čistenie, ošetrenie ... atď, pri rozobratí takéhoto radiátoru počítajte s tým, že musíte mať na to kľúč a všetky tesnenia medzi rebrami - pokiaľ ich oddelíte - budete musieť vymeniť ... takže pokiaľ nemajú sebemenší náznak porušenia, pretekania cez tesnenie a pod. tak by som sa do toho radšej nepúšťal ... viac práce a nákladov ako osohu ... pekný deň - ale toť môj osobný názor

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    tomas9999, didjo, lubko6394, alla66, Mária27, peterkos2
    6
    didjo OK, chvalabohu. len ošmirglujem a natrem na bielo. thanks!

    čistia sa liatinové radiátory zvnútra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.