Zavrieť

Porady

ERP v 2013

V súvislosti s touto debatou by som sa Vás rada opýtala, či v roku 2012 a 2013 stačilo urobiť denné uzávierky v tých dňoch kedy bola tržba, mesačné sa nerobili, a ročné taktiež nie. A keď nie je tržba vôbec, žiadne uzávierky sa nerobia. Chápem to správne z pohľadu zákona o ERP?

A čo zákon o DPH či DzPríjmov, tie nevyžadujú robiť mesačné alebo ročné závierky ERP?

ďakujem.
Naposledy upravil Samantha : 08.01.14 at 07:55 Dôvod: Doplnenie otázky
andre111 Ahojte, moja klientka robí denné uzávierky, mesačnú nevie urobiť...môžem jej denné spočítať a nahodiť jednou sumou mesačne do účtovníctva? Doteraz mi dávala mesačné uzávierky, ale odkedy má novú ERP,tak ich nevie vytlačiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Ked nemáš tržbu, denné uzávierky nerobíš,ale na konci mesiaca by si mala urobiť súhrnnú uzávierku, ináč sa dá urobiť aj spätne myslím v každej reg.pokladni.
    Ročná uzávierka nie je povinná....
    Danielle369 Nakolko musíš mať kábel pri pokladni od nového roka, tak ani súhrnnú nemusíš robiť...ved danovníci si ju vytiahnu ked budú chcieť..

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Nezabudni si ku pokladni dať blok z ERP so zvýrazneným dátumom, DKP, sumou a znakom MF. /povinné od 1.1.2014/

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Denné uzávierky sa robia v tých dňoch, kedy bola tržba, mesačné ani ročné uzávierky nie sú povinné z pohľadu žiadneho zákona.
    Záleží však na tom, ako vediete účtovníctvo, tržby účtujete denne?
    Ja osobne nakoľko robím externé účtovníctvo, požadujem od klientov mesačnú uzávierku - informatívnu, a na základe toho účtujem tržby 1x mesačne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Samantha Dakujem vam obom za odpoved, az teraz som si vsimla ze ste reagovali. Totiz ERP sme si kupili pre istotu, ak by nejaky zakaznik prisiel priamo do firmy k nam a chcel kupit produkt v hotovosti. Ale to sa za rok 2012 ani 2013 nestalo ani raz. Teda vsetko sme predavali bud na dobierku alebo na fakturu. Nikdy sme teda nerobili ziadne zavierky z ERP. Postupovali sme spravne?

    Danielle- podla ktoreho zakona je potrebne robit mesacnu suhrnnu uzavierku z ERP? nikde to neviem najst. Mozes ma nasmerovat?

    kn-alka - vedieme PU, ako je spominane vyssie, trzby v hotovosti sme nemali, predavali sme na fa resp. dobierku. cize kazda, aj denna aj mesacna aj rocna uzavierka z ERP by bola nulova.

    Ide mi o to ci je to niekde potrebne vykazovat a teda mat doklad z ERP... ak ano, tak sa bojim ci to vobec spatne budeme moct urobit... v ERP sa vobec totiz nevyznam. Dakujem vam za pomoc.
    kn-alka Ešte raz: povinnosť je tlačiť denné, ak si mala obrat.
    Mesačné len kvôli svojmu info. Ak ste za celý rok nemali obrat, nič netlačíš. Nemáš ani povinnosť lepiš uzávierky - len odkladať.
    Danielle369 Ale aj ked neblokuješ, vzorový blok musíš mať vycapený pri pokladni....
    a nezabudni aj na káblik...
    Samantha Dakujem krasne za odpovede, poradaci!! doplnim, vycapim, pripojim a som rada, ze sme chybu nespravili
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.