Zavrieť

Porady

kvalifikácia účtovníka, Agentúra Jaspis

dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je potrebné mať vysokoškolské vzdelanie, prípadne iné vzdelanie alebo kurz, pokiaľ chcem byť samostatným účtovníkom, alebo pokiaľ sa chcem uchádzať o pozíciu v tomto odbore?
pozerala som si kurzy, kt. ponúka Agentúra Jaspis- kurzy jednoduchého aj podvojného účtovníctva. Je táto agentúra spoľahlivá? prax mám, chcela by som si len zopakovať a niečo nové sa naučiť a samozrejme získať osvedčenie,že mám taký kurz absolvovaný.
Naposledy upravil majka987 : 08.01.14 at 13:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na prácu účtovníka je nalepšie stredoškolské vzdelanie ekonomického smeru, prípadne VŠ s rovnakým zameraním.
    Naposledy upravil Tweety : 08.01.14 at 10:33 Dôvod: č, nepatrilo to tam
    majka987 aj pokiaľ tú prácu naozaj ovládam a mám potrebnú prax v odbore? študovať by som musela externe, financie by išli na úkor rodiny, takže by to bol veľký finančný zásah do rodinného rozpočtu.
    Tweety Záleží na zamestnáv., čo bude požadovať.

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Tiež nemám žiadnu ekonomickú školu, len som kedysi dávno absolvovala kurz PU. Ale najviac mi dala prax v účtovných kanceláriách. V novembri 2013 som absolvovala aj kurz na účto neziskových organizácií v Agentúre Jaspis, ale musím povedať, že veľmi slabá úroveň.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tictac7 v akom meste? a napísala si to aj do dotazníka?
    cacka V BA a napísala som to aj do dotazníka...nikto z nás, čo sme tam boli sme neboli moc spokojní...dokonca sa mi zdalo, že niektorí v tom boli lepší než školiteľka.
    tictac7 hmmm, tak to mi je ľúto
    cacka Aj to sa stáva...možno ostatné tipy školení majú na dobrej úrovni, veľa záleží od školiteľa...a nechcem týmto dehonestovať našu školiteľku za hlupaňu, možno len nemala ten dar to naučiť aj iných.
    tictac7 ...no veď - všetko je o školiteľovi - a o jeho schopnosti podať výklad tak, aby bol zaujímavý a hlavne zrozumiteľný. Za tie roky, čo chodím po školeniach si ich už vyberám len podľa školiteľov - a tiež sa mi minule stalo, že som bola sklamaná - školiteľ, proste nemal svoj deň...
      zbaliť

    Libor7 je offline (nepripojený) Libor7

    Libor7
    absolvoval som kurz v Agenture Jaspis a musim povedat, ze bol na velmi dobrej urovni, vela praktickych rad a prikladov na precvicenie. Samozrejme prax to nenahradi a stale sa treba zdokonalovat, ale vrelo odporucam.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Nie je nad prax. Môžeš mať akékoľvek vzdelanie, keď nevieš - nevieš. Ale tiež som sa už stretla s tým, že zamestnávateľ okrem praxe vyžadoval aj osvedčenie o absolvovaní kurzu. Myslím, že tým, že ho absolvuješ v Jaspise, nič nepokazíš. Pokiaľ viem, robia aj víkendové alebo večerné kurzy, takže, ak ešte pracuješ, nie je problém to zosúladiť. A na margo toho, čo tu písala cacka - nemôžeš posudzovať celú agentúru na základe jedného lektora. Jedna lastovička leto nerobí.... A je dosť možné, že ten lektor tam už ani nie je, preto som sa pýtala na ten dotazník.

    kvalifikácia účtovníka, Agentúra Jaspis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.