Zavrieť

Porady

prevod majetku zo živnosti do s.r.o.

Ako postupovať správne pri prevode majetku zo živnosti na sro?
Živnostníkovi ostali aj finančné prostriedky na účte, chce to previesť na sro. Ako to riešiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

    micuska6
    Fyzická osoba sa nemôže pretransformovať na právnickú osobu.
    Treba riadne ukončiť živnosť, so všetkým, čo s tým súvisí a je toho dosť.
    Spoločník môže vložiť do s.r.o. rôzny majetok, hnuteľný, nehnuteľný a aj financie.
    dianka.sz ja to viem, že je to rozdiel, veď živnosť už nemá, sro je už založená len ostali tam financie ktoré by rád vložil do sro. ďakujem za odpoveď
    Radka1982 a v akej hodnote vložím hnuteľný majetok (auto) ?
    Som živnostník, chcem založiť s. r. o. Auto mám na úver, chcem pokračovať v úver ako s. r. o., som plátca DPH,čiže budem musieť vrátiť pomernú časť DPH.Ako ocením auto a v akej hodnote ho vložím do s. r. o? Ďakujem

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    predať jej majetok,a zásoby. peniaze nech si vyplatí a potom vloží na účet s.r.o živnosť je jeden subjekt sr,o je druhý subjekt
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dianka.sz ďakujem za odpoveď ale ja viem že je to rozdiel, živnosť už neexistuje má len sro.
    Centrum Do už existujúcej s.r.o. svoje peniaze ( po zrušení živnosti , alebo akékoľvek vlastné ) možno vložiť ( ak treba ? ) bud´ ako pôžičku ( spoločníka, konateľa ) pre PO, alebo zvýšením ZI PO ( tu ale treba valnú hromadu ... )
    pavol54 môže aj do kapitálových fondov účet 413
    dianka.sz Ďakujem, prajem pekný deň
      zbaliť

    prevod majetku zo živnosti do s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.