Zavrieť

Porady

Ako správne zaúčtovať STORNOVANÝ DOKLAD v ERP v JÚ podľa najnovších pravidiel r 2014?

Dobrý deň, chcem si overiť postup pri stornovaní dokladu v ERP. Prípad: Zákazník príde reklamovať alebo len vrátiť tovar - napríklad jednu položku z bločka na ktorom je viacero položiek a nie je to v rovnaký deň. Predloží vám originál bločku. Vy mu na jeho bločku vyčiarknete položku ktorú vracia a musíte mu vrátiť jeho originálny bloček. Potom si vytlačíte kópiu toho jeho bločku. Následne mu vrátite peniaze a urobíte vo svojej pokladni storno. Opäť ste povinná dať zákazníkovi originál storno-bloček a vy si vytlačíte kópiu? Potom vlastne nemáte žiadny originál, zalepíte si ku dennej uzávierke len kópiu reklamovaného bločku a kópiu storno-bločku, je to postačujúce keď vám príde kontrola? Treba zákazníka žiadať aj o podpis niektorého z dokladov? Alebo musí byť ku všetkému vypísaný aj reklamačný protokol ak tovar len nepoužitý vracia späť? Poradíte mi prosím? Nemám s tým ešte skúsenosti.
Naposledy upravil Kety Alfa : 15.01.14 at 12:11
petkor Toto by aj mňa zaujímalo, ak by niekto vedel poradiť, bola by som vďačná.
Kety Alfa čím viac obchodníkov sa pýtam, tým rôznejšie spôsoby počúvam a rada by som to robila spávne podľa súčasných zákonov, no mám v tom teraz miš-maš....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako správne zaúčtovať STORNOVANÝ DOKLAD v ERP v JÚ podľa najnovších pravidiel r 2014?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.