Zavrieť

Porady

Nadobudnutie z EU

Kto by mi vedel súrne poradiť ohľadom nadobudnutia tovaru z ČR?

Máme faktúru z ČR s dátumom zd. plnenia aj vystavenia 9.2.2006, vystavenú v slov. korunách. / 9959.- SK/
Tovar sme prevzali na pošte 5. 3. 06 a zaplatili sme 10 107,50 Sk aj s nejakými poplatkami.
Kedy a akým spôsobom sa má vyrovnať DPH?
Zatiaľ sme ešte nemali vo firme žiadnu zahraničnú fa, takže Vás poprosím, aby ste mi poradili, ako sa všetko uvedie v DPH priznaní, prípadne, ako ju
zaúčtujeme.
(kurz KČ k ž.š.2006 uvedený na medzinár. príkaze je 1,321)

Vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dýtum vystavenia je zúčtovaní dátum pre DPH, viac ... vyhľadávanie "nadobudnutie" a.... treba čítať.
    http://www.porada.sk/showthread.php?...t=nadobudnutie
    len ako príklad, tých tém je viac než dosť... určite tam nájdeš podrobnosti.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    zuzanavo
    Kto by mi vedel súrne poradiť ohľadom nadobudnutia tovaru z ČR?

    Máme faktúru z ČR s dátumom zd. plnenia aj vystavenia 9.2.2006, vystavenú v slov. korunách. / 9959.- SK/
    Tovar sme prevzali na pošte 5. 3. 06 a zaplatili sme 10 107,50 Sk aj s nejakými poplatkami.
    Kedy a akým spôsobom sa má vyrovnať DPH?
    Zatiaľ sme ešte nemali vo firme žiadnu zahraničnú fa, takže Vás poprosím, aby ste mi poradili, ako sa všetko uvedie v DPH priznaní, prípadne, ako ju
    zaúčtujeme.
    (kurz KČ k ž.š.2006 uvedený na medzinár. príkaze je 1,321)

    Vopred ďakujem!
    Najprv si skontrolujte či ide o nadobudnutie tovaru §20. Či na Fa máte IČ DPH oboch strán,či ste obaja platiteľia Ak ano, potom máte povinnosť samozdanenia podľa § 20. Podľa mňa daňová povinnosť je 15.4. Kurz nie je dôležitý, lebo Fa máte v SK a teda aj základ dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.