Zavrieť

Porady

Neplatca DPH a faktúracia tovaru do EU

Som neplatca DPH /registrovaný som len podľa §7a/ chcem sa opýtať, keď budem teraz dodávať tovar do českej republiky platcovi DPH, tak vystavím faktúru bez dane. A nakoľko ju budem vystavovať bez dane, tak neposielam žiadne daňové priznanie a ni súhrný výkaz. Uvažujem dobre? ďakujem za odpoveď. Mám nejakú povinnosť sa registrovať v českej republike?
Naposledy upravil bankacik : 11.01.14 at 19:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    katka.hesskova
    Prave z toho dovodu ste sa registroval na DU aby ste dostal cislo zacinajuce "SK..." ze budete toto cislo potrebovat.... cize mate povinnost vystavit fakturu bez DPH ak sa jedna o obchodovanie s ČR a dodavanie služieb/tovaru do ČR a zaroven mate povinnost elektronicky posielat Suhrnny vykaz o tejto cinnosti.

    zaroven Vasa faktura by mala obsahovat odkaz na to o ake dodanie v zmysle zakona o DPH sa jedna (pozriet zakon o DPH)
    bankacik ďakujem za odpoveď, dala som si aj dotaz na finačne riaditelstvo kde mi dali nasledovne stanovisko:
    Ak tovar z tuzemska do iného členského štátu dodáva osoba, ktorá je registrovaná pre DPH napr. podľa § 7a zákona č. 222/ 2004 Z. z. o DPH (ďalej len zákon o DPH) z čoho vyplýva, že nemá postavenie platiteľa dane z pridanej hodnoty, táto osoba nie je povinná platiť daň pri dodaní tovaru podľa § 69 ods. 1 zákona o DPH, nemá povinnosť zdaňovať dodanie tovaru, a teda ani neuplatní oslobodenie od dane podľa § 43 zákona o DPH, avšak si sleduje obrat pre povinnú registráciu podľa § 4 zákona o DPH. Táto osoba nie je povinná podávať súhrnný výkaz pri dodaní tovaru do iného členského štátu.

    Z toho mi vychdáza že nemam podavať suhrny vykaz, a ani nejde o oslobodenie tovaru

    Neplatca DPH a faktúracia tovaru do EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.