Zavrieť

Porady

Stále ma bolí žalúdok

Dokonca aj keď som hladná. Hladná som veľmi málo a na to, aby hlad prešiel by mi stačila aj polka pohára kakaa. Strašne ma to štve,lebo keď sa chcem normálne najesť, tak mi potom príde hrozne zle. Bola som aj na vyšetrení ohladom kyseliny a tak a vôbec nič mi nezistili. Užívala som tabletky na trávenie, ktoré mi nepomohli...Hrozne mi chýba sa normálne najesť, asi mám nejaký veľmi veľmi pomalý metabolizmus alebo čo, lebo keď si dám toho viac tak priberiem. Nemala som toto vždy, asi tak hlavne posledný polrok až rok. Nič sa ale vtedy nestalo, k čomu by som mohla pripisovať túto príčinu. Proste z ničoho nič.
Mám 18 rokov.
6 komentárov     zbaliť
alaya1 Mohla si doplnit este svoj denny jedalnicek.
Botan ranajky - rohlik alebo chleba s niecim, vacsinou sunka, syr, potom obed v skolskej jedalni a na veceru tak rozne co mame
kopretinka nebavia ma takéto odpovede,pýtala som sa konkrétne......nechce sa mi ťahať z teba informácie.
Botan tak vzdy to je nieco ine, konkretne ti nepoviem, ze o siestej vecer jem presne to a to, niekedy jem aj o 10 vecer, lebo spat chodim neskoro
alaya1 Doplnila som ti moj prispevok.
kopretinka napíš,čo a koľko denne zješ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    tak si nasad dietu a skusaj z ktorych jedal ti je zle ... zacni napr. varenou ryzou, dalsi den pridaj varenu mrkvu ... dalsi varene maso ... dalsi mlieko - postupne pridavaj ine potraviny

    mne je zle napr ked si dam kakao

    a to priberanie - je pravda, nepravidelne stravovanie mam na sebe odskusane ... priberam aj "z vody"!


    doplnenie:
    po tom co si pisala v komentaroch, by som na tvojom mieste zasla za psychologom ... pretoze z tvojich udajov ti vychadza tvoje BMI 18,8 - co je normalna vaha a pod 18,5 sa uvadza podvaha - zdravotne rizika ... to ze pises aj o priberani ma len utvrdzuje v tom, ze velmi lipnes na udajoch z vahy a poreto si vsugerujes bolesti pri kazdom jedle

    ak nechces skoncit s potvrdenou diagnozou anorexia/bulimia, zamysli sa nad sebou - vahu mas akurat, kludne mozes aj pribrat ... na spevnenie a vyrysovanie tela zacni cvicit ... si mlada, najdi si ine aktivity ako zaoberat sa svojou vahou
    Naposledy upravil avalik : 11.01.14 at 16:50
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Botan tak ale mne je zle stale, aj ked si nic nedam, to len ked si nieco dam, tak mi je potom este viac a niekedy to je dost neznesitelne
    avalik a co je to "nieco ked si dam"?
    avalik a ako ti je zle? po ktorych jedlach ti nie je zle?
    Botan uplne vsetko, okrem vody no
    avalik este stalke si nenapisala ako ti je zle? aka je to bolest, ci mas hnacky, zvracanie, kde sa objavuje ta bolest, ci sa to upravi pri nejakom setrnom stravovani
    lujza.j ....gastroskopiu robili?pri sústavných bolestiach ...by sa asi aj hodila....
    avalik doplnila som odpoved
    lujza.j toto jasné od prečítania....
    kopretinka no ja neviem,ale bulimičky,anorektičky nehľadajú pomoc a radu....a ona jesť chce.
    alaya1 Citaj otazku aj medzi riadkami.
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    problém je tu...
    lebo keď si dám toho viac tak priberiem
    kolko máš kg? a ako si vysoká?

    áno je to o pravidelnej strave ako píše kopretinka.....ja jem napríklad v robote každé dve hodiny...ale je dôležité čo ješ....

    predpokladám, že tebe ide iba o to jesť...ale hlavne nepribrať a aby ťa nebolel zalúdok...
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka tam bude asi problém,v hlave........
    alaya1 O tom som napisala ja uz v mojom prispevku, ako prva. Zial, nikto to nepochopil. lebo dievcatu s tymto problemom je to po lopate napisat nevhodne.. Preto som apelovala, povedat to mame.
    kopretinka mama o tom vie
    alaya1 ze boli brucho, viem, pripisala to potom.
    lujza.j 18-nému decku je nevhodné písať po lopate?...dnes 15 ročné berú antikoncepciu a súložia......jej mamu nepoznáme možno preto je tu....že to zrovna potrebuje počuť-prečítať si...
    alaya1 Ok, ako myslis. Ak prirovnas k psychickej poruche antikoncepciu, snad jej poradis tak, aby si jej pomohla.
    verim, ze si prizna po tvojich slovach, ze potrebuje pomoc.
    lujza.j myslela som to inak nevadí....vysvetlila si si to po svojom!....ju pol roka až rok bolí žalúdok a jej mama o to vie....to je akože v poriadku!moje decko keby bolel po každom jedle len pár dní....tak to riešim...!!!a potom má 18 je plnoletá-právne dospelá...
    Botan ide mi o to aby mi nebolo zle a mam 158cm 47kg
    kopretinka tak váhu máš akurátnu,zisti si,či nie si na niečo alergická.
    Botan tak to mozem ale moc tomu nadeje nedavam
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Hladna si malo a na potlacenie hladu ti staci pol pohara kakaa? Bola si u lekara? Odber krvi, sono zaludka, ale myslim, zeby si sa mala zdoverit mame s tym, ze ked nieco zjes priberies. A myslim, ze preto malo jes a boli ta zaludok. Mama to verim, ze spravne pochopi, aby nebolo uz potom neskoro.

    DOPLNENIE - skus sa obratit tu so svojim problemom. http://primar.sme.sk/lekar/gastroenterologicka-poradna/

    Tu pisu laici, nie odbornici ohladne gastro problemov. Zelam ti skore uzdrtavenie.
    Naposledy upravil alaya1 : 11.01.14 at 17:39
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Botan bola som u lekara ale oni to zjedodusuju, zevraj nejem pravidelne a to je kvoli tomu, lenze jak mam jest pravidelne, ked nemozem...a mama vsetko vie, aj otec....ale ked uz ani lekari nic nevedia s tym tak neviem
    alaya1 lekari ti povedali, ze jes nepravidelne a malo. Tak to zmen.
    Botan ked som bola minuly rok na lyziaarskom, mali sme pravidelnu stravu, z ktorej mi bolo cely cas zle :/
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    jedz málo a často,jedz ľahko stráviteľnú potravu......čo to znamená normálne sa najesť? pečená kačica a 15knediel k tomu?
    možno máš alergiu
    http://www.interklinik.sk/test-potra...FbGWtAodIgUAIg
    Naposledy upravil kopretinka : 11.01.14 at 15:21
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Botan normalne ranajky, obed, vecera, popripade nieco male medzi tym, a normalne porcie, napr. obed aky davaju v skolskej jedalni, vccera mi z neho bolo zle do vecera riadne
    kopretinka možno nezáleží na množstve,ale na kvalite jedla.Jedz to a toľko,aby ti nebolo zle.ja mávam tiež problémy so žalúdkom,proste príde také obdobie.....nič mi nezistili....
    Botan to nejde ze aby mi nebolo zle skor otazka je ze ako vemi mi je zle, pretoze zle mi je furt
    kopretinka možno máš nejakú alergiu....
      zbaliť
    manažer hudobníka Jasmina Staruchova
    Mala som ťažkosti so žaludkom.Bolesti a pocit že mám viac kysel.žaludočnej. Nechala som si spraviť gastroskopiu. Zistili sme že mám zápal žaludka. Užívala som Nolplazu a Itoprid. Aj pri uživaní liekov som sa cítila zle. Navštívila som liečiteľku. Poradila mi aby som každe ráno a pri ´tažkostiach spravila toto: " Surový olúpaný zemiak nastrúhať a vytisnuť z neho šťavu a tu následne vypiť. Zabralo to a pomohlo . Ja sa cítim skvelo a bez liekov. Každé ráno si vytlačím šťavu zo zemiaku a nalačno vypijem. Liečiteľka mi poradila aj ACTIV ALOE / forte/500ml .Dá sa kúpiť v každej lekárni. a čaj : Žaludok+čreva/ kupujem ho v Lidli/. Našla som aj stránku : www.uncaria.sk . Oslovila som ich a p.Janura mi cez odborníka poradil.Takže čaje: Vilcacora original + Tahuari lapacho / variť 20min. pijem celý deň. A čaj Flor de arena / iba sa zaleje a luhuje/ a pijem 3-krát denne. A nalačno 15kvapiek pijem denne SANGRE DE DRAGO. Keďže mám aj cystu v ľavej obličke tak okrem operácie je možná len alternatívna medicina. Dnes môžem prehlásiť že po mesiaci bez liekov môj žaludok fonguje ok a bez bolesti. Prajem Vám všetkým skore uzdravenie a poviem takto: " dá sa liečiť aj inak ako s tabletkami."

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Kakao je naozaj najmenej vhodny napoj pri problemoch so zaludkom. jednak je tam mlieko, a navyse aj cukor. Vyhod aspon docasne vsetko sladke, zjedz denne aspon 2 - 3 surove mrkvy, tiez surovu bielu kapustu, aspon trocha, resp. inu surovu zeleninu, napr. kusok brokolice.

    Mimoriadne dolezite je jest pomaly a vsetko dokladne (a este raz dokladne) pohryzt.

    Na problemoch so zaludkom sa podiela zla strava cca 40% a stres cca 60%. nepises ako ta mas so stresom.

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    čo tak vyskúšať tinktúru z paliny? nie je na žalúdok a trávenie nič lepšie!

    Ručne vyrábané mastičky, oleje a tinktúry . Všetko v BIO kvalite v súlade s prírodou.

    https://www.facebook.com/pages/Tr%C3...6538215?ref=hl

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    ...aperitívy to je jedno aké... najlepšie horké bez cukru ako boli kedysi žaludočné kvapky AMARA, podobá sa na to bylinný liker VLAHOVAC vyraba MARASKA ,Zadar Hrvatska
    Excellent bitter aperitif liqueur,has been produced according to the original recipe
    from the XIX.th century. Aromatic herbs,carefully macerated,give to this herbal liqueur,special taste and unique quality.

    Stále ma bolí žalúdok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.