Zavrieť

Porady

Bolí ma rameno

vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?
Usporiadat
Steven111 Steven111

Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

Ahoj, tak ja by som odporučil kvalitné masaže a hlavne pravidelnú návštevu horúcich kupelov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
džana džana

džana je offline (nepripojený) džana

odporúčam akupunktúru !
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ahojte,nad akupunktúrou som už uvažovala a asi aj pôjdem vyskúšať.Ja ale neviem, či mám natiahnutú šľachu alebo nejaký sval, alebo či to nie je zápal.Ak by to bol zápal, tak neviem ,či ten teplý kúpel by bol dobrý...Chystám sa ísť koncom apríla / po všetkých uzávierkách/ do Trenč.Teplíc s priateľkou na 1 týžden.V pobyte sú zahrnuté aj rôzne procedúry 3x denne a lekárska prehliadka.Je to drahé, ale pre zdravie to obetujem,len to musím do tedy vydržať.Keď tak uvažujem, zápal by to ani nemusel byť, lebo to by tak dlho hádam netrvalo.Ďakujem pekne za rady..papa
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
vema
Ahojte,nad akupunktúrou som už uvažovala a asi aj pôjdem vyskúšať.Ja ale neviem, či mám natiahnutú šľachu alebo nejaký sval, alebo či to nie je zápal.Ak by to bol zápal, tak neviem ,či ten teplý kúpel by bol dobrý...Chystám sa ísť koncom apríla / po všetkých uzávierkách/ do Trenč.Teplíc s priateľkou na 1 týžden.V pobyte sú zahrnuté aj rôzne procedúry 3x denne a lekárska prehliadka.Je to drahé, ale pre zdravie to obetujem,len to musím do tedy vydržať.Keď tak uvažujem, zápal by to ani nemusel byť, lebo to by tak dlho hádam netrvalo.Ďakujem pekne za rady..papa
Ja by som odporúčala informovať sa v Bratislave alebo v Žiline , či by ti nepomohla terapia rázovými vlnami.
http://www.chir.centrum.szm.sk/Sk/vlny.html

Pripojila som link. Mne to pomohlo na pätu. Je to síce drahá terapia , veľmi bolestivá , ale stojí to za tie peniaze aj bolesť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Skús sa zaregistrovať na stránke : www.edusan.sk a zadať tam svoj problém.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Všetko pozisťujem, sú to pre mňa cenné rady, ďakujem, je to úžasné, keď má človek priateľov
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Možno trochu od veci - nechytila si niekedy kliešťa? Kamarátke po štyroch rokoch zistili že má boleriózu.Okrem iného mala aj bolesti ramena, pomaly už nemohla ani nič ťažšie zdvihnúť a po krvných testoch jej zistili že má boleriózu.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

No, chodíme celé leto na chatu a tam je hodne kliešťov a aj som mala kliešťa asi 5x.Vždy som si ich do 24 hod. odstránila.Neviem, či by mi doktorka ten rozbor dala spraviť, keď je to asi drahé,ale pokúsim sa o to.Ja som si tento rok kúpila aj vakcínu, ale keď som si prečítala nežiadúce účinky po podaní, tak ju mám stále v ľadničke a bojím sa.Ja som taký bojko,čítam to čo nemám,ale pôjdem na vec...pekne ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pozerala si ten link, čo som ti prilepila ? Podľa mňa to je jediná pomoc.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Ja som vakcínou dala zaočkovať syna , hlavne proti zápalu mozg.blán pri kliešťoch, a ak po vybratí kliešťa zostane svetlý fliačik asi ako päťkoruna tak s tým treba ísť k dr. A na doktora treba pritlačiť že ten rozbor krvi si chceš dať urobiť, však nemusí to byť len zápal ramena ale príčina môže byť inde a treba hľadať, lieky potlačia bolesť ale nevyliečia.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
vema
Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.
Čo to spôsobuje neviem, ale hovorí sa tomu "zmrznuté rameno". T.č. ho vlastním už 2x Rôzne rehabilitácie (magneto a iné podobné elektroterapie) prinášajú len krátkodobú úľavu, kdeaké lieky, obstreky a spraye mi nezaberali prakticky vôbec. Keď som "zamrzla" prvý krát - mne to vždy dosť trvá, kým sa (pokiaľ sa dá vydržať) vyberiem k lekárovi - najprv som trpela v nádeji že však to prejde, keď neprechádzalo vybrala som sa k lekárovi. Ten predpísal akési lieky, mastičky a magnet+rehabilitáciu. Lieky som pojedla, masti vymastila a na rehabilitácii bola asi 4x, kým sa im nepokazili mašinky. Keďže to nezaberalo, vykašlala som sa na to a po nejakých 3 mesiacoch som si uvedomila, že to ako prišlo, tak odišlo. Asi pred rokom sa milé rameno ozvalo znovu a odmŕza pomaly pomalilinky dodnes . Klasický postup (trpenie najprv bez, neskôr s lekárskou pomocou, liekmi, obstrekmi, mastičkami a rehabilitáciou vrátane elektroterapií) som po Karkulkinej rade rozšírila o výborného maséra (kto chce, môžem poslať kontakt v SS-ke, je to v BA-Petržalke)- týral ma orientálnym spôsobom, ktorý však priniesol skutočnú úľavu. Možno keby som bola absolvovala dostatočný počet návštev, už by nebolelo. Lenže som lajdák a ako som už spomenula, kým sa dá vydržať, tak držím a dúfam, že opäť ako prišlo, tak odíde Chodím plávať, občas to rameno cielene cvičím (výnimočne sa tu má ísť až do miernej bolesti a doslova ho naťahovať) a podprsenku si zapínam a rozopínam vpredu Toť moja skúsenosť . Možno po uzávierkach vyskúšam tie vlny čo radila Danka
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ľubka doporučujem ti to, všetko ostatné je zbytočné mrhanie časom a peniazmi. Mám skúsenosť s pätou. Škoda, že som sa o tých vlnách nedozvedela skôr. Celý zákrok trval 20 minút. Potom som 3-5 dní mala obmedziť chodenie...dalo sa , veď pri PC chodiť netreba. A potom už začalo byť lepšie a lepšie.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

vema
Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?
Ja mám veľmi dobré skúsenosti s kostihojovou masťou, ale takou, ktorú si vyrobím doma, nie z lekárne. Kostihoj sa nastrúha, popraží s bravčovou masťou, to sa urobí 2x (vychladne, znova prepraží) a scedí sa cez gázu a nechá sa stuhnúť v chlade. Veľmi dobrý liek na zlomeniny, reumu a rôzne iné bolesti klbov.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
vema
Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?

ja by som Ti poradila, kúp si KAPSICINOVÚ NÁPLASŤ v lekárni, stojí to tuším okolo 25.-30.-Sk. Vyzerá to ako leukoplast. Treba to nalepiť na bolavé miesto a nechať to na 2 až 3 dni. Na začiatku to bude dosť a dlho páliť, ale pomáha to.
aj ja som mala bolavé rameno a pomohlo to.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Skúsim tie rázové vlny, čo radí Danka,len musím zistiť č.t.do Žiliny.Ja som z PD,to mám na skok.Tú kapsicínovú náplať si tiež kúpim a pre istotu si dám urobiť aj rozbor kr.na boleriózu.Konečne sa musím rozkývať a dať si to do poriadku.Ja som si tiež myslela, že to prejde, ale už je to dlho a nevyspím sa poriadne.Keď zdvihnem ruky hore, tak tú boľavú nemám v úrovni tej zdravej ,bude to asi to zmrznuté rameno.Dám vedieť, ako som nakoniec dopadla.Ďakujem Vám...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
vema
Skúsim tie rázové vlny, čo radí Danka,len musím zistiť č.t.do Žiliny.Ja som z PD,to mám na skok.Tú kapsicínovú náplať si tiež kúpim a pre istotu si dám urobiť aj rozbor kr.na boleriózu.Konečne sa musím rozkývať a dať si to do poriadku.Ja som si tiež myslela, že to prejde, ale už je to dlho a nevyspím sa poriadne.Keď zdvihnem ruky hore, tak tú boľavú nemám v úrovni tej zdravej ,bude to asi to zmrznuté rameno.Dám vedieť, ako som nakoniec dopadla.Ďakujem Vám...
Pripájam ti číslo na Žilinu.
http://www.orix.sk/vesela/

Ja som fakt na tú pätu skúšala možné nemožné a všetko bola zbytočná strata času a peňazí. Škoda , že som skôr nevedela o tejto možnosti.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Danka,ďakujem.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dievcata, ja by som tiez navrhla vysetrenie u neurologa a reumatologa. Niektore tieto bolestivosti- algezie mozu byt vyvolane z chrbtice neurologickeho povodu alebo tiez mozu byt reumatologickeho povodu . Nuz treba zistit zdroj bolesti a potom je lahsie urcit vhodnost liecby. Rehabilitacia nemoze uskodit, rozsah a typ zavisi od zdrav. stavu, masaze vsak nie kazdemu prinesu ulavu a v pripade hypermobility moze byt efekt opacny a pacient bude v tomto pripade este viac trpiet.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Našla som si už tú stránku, liečba rázovými vlnami /v Žiline/,ale keď som si prečítala ,že najprv to miesto znecitlivia a to mesokainom,zostala som znepokojená, lebo ja som alergická na túto látku.Musím tam zavolať a opýtať sa či majú najakú náhradu.To ale musí bolieť, keď to musia umrtvovať? Ako prvú pomoc som si kúpila tú náplasť volá sa to Flector EP Tissugel 2 ks /103 sk.Uvidím čo to spraví.Keď sa trochu uvolním z povinností budem pokračovať ďalej.Ďakujem za všetky rady.
0 0
Atrix Atrix

Atrix je offline (nepripojený) Atrix

Aj ja som mala podobný problém. Napravili mi chrbticu a za pár dní sa mi to zlepšilo. Ja tiež nemám rada lieky, lebo mám alergiu a podobne prečítam všetky nežiaduce účinky a určite sa mi prejavia všetky možné aj nemožné po užití lieku, preto radšej si zvolím inú liečbu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať