Zavrieť

Porady

Bolí ma rameno

vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?
Usporiadat
Fridrix Fridrix

Fridrix je offline (nepripojený) Fridrix

Tak som sa tu nasiel.... rameno ma trapi uz 5 rokov a to som pochodil CT, RTG... neurologov, sportovych lekarov a tak dookola. Boli to stale, raz viac inokedy menej. Zistil som, ze mam zapal nervu a liecba je neviem aka. Asi sa s tym treba naucit zit, ale ta bolest v noci..... kto moze, nech poradi ako na to. Vdaka. :-)
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

možno skúsiť ambulantného reumatológa alebo rovno vyšetrenie v NÚRCH (treba žiadanku), môže to byť aj reuma ako u mňa, mňa trápia postupne viaceré kĺby.
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

dávno s krížkom po funuse k danej téme, ale možno to niekomu pomôže. Mňa začalo tiež bolieť rameno, dokonca tak, že mi bolesť prechádzala až na hrudník, takže som sa zľakol, či nemám rakovinu. Keďže pracujem v NÚRCH Piešťany, dal som sa rovno vyšetriť a zistili, že mám začínajúcu artrózu ramena a že mám zapálené úpony svalov na kosti. Dostal som prášok Flector, ktorý mi v priebehu asi dvoch dní uľavil od bolesti. Takže doporučujem skutočne každému vyšetrenie u reumatológa pri bolestiach ramena, môže to byť aj takéto dačo. Hoci mám dlhé roky problémy s bedrovými kĺbami, nenapadlo mi, že by aj ramená mohli byť obdobne postihnuté a vida, predsa. Vzhľadom k tomu, že som bol liečený na rakovinu a bol som aj na chemo, tak strach z tej bolesti bol skutočne veľký, keďže to bolelo až na hrudi a prsiach. Nepríjemné je, že sa to opakuje a vracia, mávam teraz dokonca bolestivý aj kĺb vľavo - sánku, to je ešte horšie, lebo potom bolia aj zuby, niekedy sa nedajú poriadne ani ústa otvoriť, ale aj tu Flector pomôže v priebehu dňa-dvoch.
2 0
michaella9 michaella9

michaella9 je offline (nepripojený) michaella9

ahojte vsetci nie som si ista ci mam rovnaky problem ako vy .. ale zda sa mi,ze ano .. uz nejaku dobu mam bolestive lave rameno, pracujem ako casnicka a pouzivam lavu ruku, no nemyslim, ze viac ako pravu .. preto som ostala zaskocena, ked moj problem oznacili ako presilene rameno .. je pravda,ze pocas volna ma to neboli skoro vobec, ale v praci vzdy okolo obedu bolesti prichadzaju a ustupuju az neskoro v noci ... stalo sa mi ze ma to bolelo aj pri ceste na dovolenku 18 hodinovej .. neviem ci koli krcnej chrbtici .. alebo mi to prefuklo kedze z lavej strany bolo otvorene okno .. pravidelne navstevujem masera ..ten mi to na par dni nejak rozhybe .. ale vzdy sa to vrati .. uz som z toho niekedy fakt zufala..
0 0
GeorgeJK GeorgeJK

GeorgeJK je offline (nepripojený) GeorgeJK

Ahoj, čítal som o tvojom probléme s ramenom a nedalo mi nenapísať aj moju skúsenosť. Budem rád, ak moja skúsenosť bude prospešná ako tebe, tak aj iným, s podobným problémom. Je to inak veľmi dlhý príbeh...Som človek žijúci aktívnym športom-beh, kondičné cvičenia a okrem toho mám aj fyzicky namáhavú prácu. Popri tom sa snažím aj zdravo stravovať. Napriek tomu, tiež v novembri 2014, som sa zobudil s bolesťou v ramene. Išlo to smerom od krku, ako ked maš v noci zle uložený vankúš a ráno máš seknuté v krku. Nepridával som tomu pozornosť, bežne človek má nejaké drobnosti obzvlásť ak ešte športuje. Lenže o 4 dni mi bolesť prešla do ruky, a nemohol som rukou ani pohnuť poriadne a bolesť bola neznesiteľná hlavne v noci. Tiež som spával s vankúšom pod rukou a bolo veľmi ťažké násť správnu polohu bez bolesti. A začalo vyšetrovanie príčiny. Preštudoval som všetko možné, nabštívil lekárov-prvá bola pohotovosť, kde mi robili EKG pre podozrenie na infarkt,čo výlučili, potom nasledvala chyrurgia- RTG ramena a krčnej chrbtice, kde našli mierne opotrebovanie článkov v krčnej chrbtici a to už som smeroval k neurológovi, ktorý ihneď vyslovil diagnózu: cervicobriachiálny sindrom. Ide o pritlačenie nervu medzi stavcami krčnej chrbtice C5-C6 (pre super vysvetlenie odporučam pozrieť túto stránku,je to tam krásne vysvetlené aj keď v anglickom jayzku http://www.rayur.com/cervicobrachial...treatment.html
Žijem a pracujem v Anglicku a prešiel som neskôr aj vyšetrením magnetickou rezenonciou a konzultáciou s pediatrom. Neviem či žial, alebo z pozitívneho hladiska, nič nenašli a v žiadnom prípade mi neodporučili operáciu. Je to naozaj citlivá zaležitosť. Potom som prešiel rukami mnohých odbornikov na fyzioterapiu, od NHS, cez súkromných, mal som česť sa stretnúť so šéfkou britského paraolimpijskeho teamu, ktorá len krútila hlavou, odborníkom na úrazy po ťažkých haváriach, porážkach, thajskú masáž, bankovanie, 3G terapiu, športovú masaž a rôzne cvičenia.. atď...atď ... všetko sú to super veci naozaj super veci, ale jediné čo človek potrebuje najviac je TRPEZLIVOSŤ ... rovnako ako aj ty, bol som z toho už na prášky. Ani po roku a pol moja ruka nefunguje, ako pred tým..biceps aj deltový sval zostali mensie,je to aj viditelné malinko. Bolesti ustúpili, ale žial momentálne mám problém opäť s ľavým ramenom. Nekonečný príbeh.
Dobre skúsim zhrnúť: Bolesť ramenien nemusí priamo súvisieť s ramenom!!!! Môže to byť spôsobené chrbticou, ako to tu už jeden pán spomenul (aj mne sa zlepšila hybnosť ruky až po náprave chrbtice a cvičeniach ), krčnou chrbticou, dokonca problémom s pľúcami. Príčina môže byť ... stereotipná práca, rovnaké pohyby, len zdánlivo neškodné každodenné pohyby myškou pri počítači môžu byť dôvod, preťaženie, prechladnutie a čo by sme asi nepredpokladali najviac, dôvodom na problémy v ramenách môže byť aj stres!!! S vlastnej skúsenosti viem, ako dobré je prehodnotiť svoj život, ako sa hovorí nie nadarmo: svoju ťarchu a problemy si nakladame na chrbat a ramena a potom to raz proste nevydržia... a verte mi, je to pravda. Odporúčam knihu od Inna Segal - Čo vám hovorí vaše telo (klľudne ju pošlem emailom, mam ju stiahnutú v počitači, stači mi napísať). Budete sa diviť, ako to spolu súvisí
Ako si pomôcť a liečiť problémy s ramenami? Je fajn ak si prejdete jednotlivými vyšetreniami, odporúčam si dať aj urobit krvný obraz pre zistenie zápalu, býva sprievodným javom. Ak je zápal prítomný, tak pomáhaju chladivé obklady a samozrejme protizápalové tabletky, ako napríklad dorsiflex, ale aj ibuprofen je ok, ak nie je naopak pomahaju teplé obklady, ale suché teplo, doporúčam infrared lampu na vyhrievanie. Je fajn uvolniť svaly dávkami magnezia, kludne aj 4 x 250mg denne ... po dobu 1 týždňa potom uberať, plus doplniť vitamínmy. Úplny kľudový režim nie je dobrý. Treba sa popasovať aj cez bolesť, veľa krát som si poplakal pri cvičení. Odporúčam plávanie, masáže (mne pomáhala masaž tenisovou loptičkou doma-ľahnúť si na ňu a pritláčať na miesta pri lopatke kde to boli, možno ani netušíte a take miesto si tam zrazu nájdete), jógové cvičenia na spevnenie krčnej a celej chrbtice, kopec videí najdete na nete a samozrejme odporúčam vypnúť...zahodiť minulosť z mysle von, vyriešiť si problémy okolo seba, nájsť radosť, úsmev a pohodu, aj keď toto je asi tá najťažšia vec. A hlavne...veľa veľa veľa trpezlivosti.
Viem popisal som toho veľa, ale o tom všetkom by som vam tu vedel písať do rána Ak vám moje rady akoukoľvek mierou pomohli, bude ma to tešiť. V prípade akýchkoľvek otázok, kľudne ma kontaktujte na môj email juraj.kopal@gmail.com, rád odpíšem. Želám pekný deň, ahoj, Juraj.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať