Zavrieť

Porady

Bolí ma rameno

vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?
Usporiadat
strelkyna strelkyna

strelkyna je offline (nepripojený) strelkyna

Ja tiez trpim bolestou ramena 8.mesiac a lekar mi diagnostikoval prave to, co v poslednom pripevku uviedla kitky. Sprvu som cakala, ze to same prejde, ale nepreslo.Doposial som dostala 5 obstrekov s homeopatikom Traumeel. Po dvoch mesiacoch ma ortoped odporucil na cvicenie.Rehab.sestra povedala, ze rozcvicovanie malo byt hned po kazdom pichnuti obstreku na druhy den a nie po dvoch mesiacoch.
Ako tu citam horeuvedene prispevky, tato diagnoza sa tazko lieci.Tie bolesti su niekedy naozaj tazko znesitelne, najma v noci.
Rehab.lekar spominal, ze ak mi nepomoze rehabilitacia posle ma na MR.
Chcela by som vediet, preco sa u nas robi vselico v zdravotnictve naopak? .Najprv sa lieci a az neskor sa robia vysetrenia.
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

Milá Strelkyna, nenechávaj svoj problém len na lekára.Aj ja som bola dlho trpezlivá, ale ked to nemalo konca kraja, tak som vyložene prinútila ortopéda, aby ma poslal na MR a operácia je nutná. Už som toho veľa popísala o sebe v tejto téme a cítim s Tebou.17.dec idem na artroskopiu na Kramáre, bude ma operovať mudr. Grauzel zo Sportkliniky, ale cez poisťovnu, avšak po známosti.Tak to chodí u nás.
0 0
strelkyna strelkyna

strelkyna je offline (nepripojený) strelkyna

Mila Vieramaria,dakujem Ti, ze si sa ozvala.Ortoped mi povedal, ze ":na MR sa posiela iba pred operaciou":Tak som mu povedala, ze ak treba, ja pojdem na operaciu, ale chcem vediet, co mam konkr.za problem v tom ramennom klbe /aj ked mozno nebude nutna operacia/ a preto prosim o vysetrenie MR.Tak dufam, ze mi ho najblizsie vypise.
O artroskopii mi povedal, ze uspesnost je tak 50%-na, skor mi odporucil pred nou terapiu razovymi vlnami.Rada by som vedela, aku mas diagnozu, ze musis podstupit artroskopiu, ake terapie si doteraz podstupila? /I ked som si vacsinu prispevkov tu precitala/.
Ta operacia sa musi vybavit?tiez by som chcela ist na poistovnu, ale moj ortoped operuje na myslim na Kozej v Bratislave a to je sukromna klinika, tak neviem.
V kazdom pripade Ti Vieramaria velmi drzim palce na toho 17.12 a poprosim Ta, ozvi sa potom niekedy
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

ahoj.Strelkyna, no myslím, že ťtvoj lekár má aspon záujem Ta liečiť. Skús to teda čo Ti odporúča.už to tu niekto radil,že je to v Žiline.Moja diagnoza po MR je : Obraz impingementu šľachy m. supraspinatus v rámci výraznejšej subakromiálnej stenozy/4mm/ so sprievodnou miernou SA- SD burzitídou, AC osteoartropatia. Toto si prečítal a hned vedel, že to podcenil. Ja som si prežila 8 mesiacov neznesiteľných bolesti, chodila som po rehabilitáciach a kupeloch, stálo ma to už 50000sk okrem straty na výplate.A teraz uvidím ako to bude po operácii, či sa vrátim ešte do práce, lebo je to pravá ruka a mám a vraj budem mať obmedzenú pohyblivosť. Ozvem sa Ti po Vianociach.a dakujem vopred za tie pohľady k nebu za mna. Nápodobne aj ja za Teba.
0 0
strelkyna strelkyna

strelkyna je offline (nepripojený) strelkyna

Ahoj Vieramaria.Dnes som bola u mojho ortopeda a vypisal mi ziadanku na MR, mam aj TE na 15.1.2008.Som zvedava, co zistia mne.Zatial to vypada na rotatorovu manzetu-nedomyka.Mozno je porusena chrupavka.
V kazdom pripade by som bola radsej, ak by to nebolo zrele na operaciu a pomohli mi obstreky, ktore mi skutocne zmiernuju bolesti.
Vieramaria, este raz : drzim palce 17.12., nech mas pohodove vianocne sviatky
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

ahoj STRELKYNA ešte som stále celá, na Kramároch posúvali termíny z technických príčin, tak všetci čo mi držali palce mi vyprosili pohodovejšie sviatky.10.1. už idem na ostro . Pozdravujem aj VEMU.
0 0
lilisu lilisu

lilisu je offline (nepripojený) lilisu

Steven111 Pozri príspevok
Ahoj, tak ja by som odporučil kvalitné masaže a hlavne pravidelnú návštevu horúcich kupelov.
AHOJKY STEVEN111
SUHLASIM AJ MNE OSOBNE POMOHLI LIECEBNE PROCEDURI ALE NIE TAK UPLNE A TO ASI PRETO, ZE ICH NEBOLO DOSTATOK.
TVOJ NAZOR SA MI PACI.
LILISU
0 0
strelkyna strelkyna

strelkyna je offline (nepripojený) strelkyna

Ahoj Vieramaria, ver mi, ze som na Teba vela myslela a cakala ze sa ozves.No, nic sa neda robit, zivot je zmena, drzim palce na dalsi termin .
0 0
strelkyna strelkyna

strelkyna je offline (nepripojený) strelkyna

Dakujem za radu, ale BOPTRON lampu mam doma minimalne 10 rokov a este mi zial nepomohla na ziadne tazkosti.Skusala som samozrejme aj na moje bolave rameno s nadejou ze mi pomoze, ale zazracna lampa nepomohla.Takze dakujem za snahu pomoct, ale nemam s nou dobre skusenosti.
0 0
strelkyna strelkyna

strelkyna je offline (nepripojený) strelkyna

opravujem "BIOPTRON"
0 0
jankovka jankovka

jankovka je offline (nepripojený) jankovka

Skúšal niekdo na boľavé rameno liečbu laserom a aké máte skúsenosti.Ďakujem
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Biostimulačný laser má dobré výsledky.Nerada by som sa vyjadrovala k tejto téme podrobne,nie je to môj odbor,ale vo všeobecnosti,pokiaľ tam nie je problém,ktorý vyslovene treba riešiť chirurgicky,osobne by som preferovala therapiu akupunkturov a masážami.Klasická medicína si s chronickými bolesťami nevie dobre poradiť.
0 0
jankovka jankovka

jankovka je offline (nepripojený) jankovka

Ten laser pomáha, bola som už 3x a bolí ma menej plece.Dávaju mi aj na krčnú chrbticu
0 0
Fedab Fedab

Fedab je offline (nepripojený) Fedab

pracujúci dôchodca
S ľavým ramenom som mal aj ja problém.Pomohol mi laser.
Skutočne po 5 dňovej kúre sa bolesť vytratila.Treba určite navštíviť lekára.
0 0
strelkyna strelkyna

strelkyna je offline (nepripojený) strelkyna

Prosim vas, konkretne o aky laser ide?
Absolvovali ste tuto terapiu v nejakom sukromnom rehabilitacnom zariadeni?
0 0
subard subard

subard je offline (nepripojený) subard

Ked Ti mozem poradit najprv si daj urobit kompletny rozbor krve vylucit reumat.faktor ci nieje vysoky. Mal som taky isty problem a bohuzial faktor vysoky a ked mozem zatial poradit mast DOLGIT ja som ju bral a nepokusaj roznych bilinkarov bude Ta to stat peniaze ale reumatolog a ortoped. Liecenie je zdlhave mne priatel prim.ortoped tiez nedal obstrek ale kym neboli vysledky z krve predpisal mast a neviem ci mozem nazov Flugalin Retard je protizapalovy a od bolesti a pomohlo. Zelam vela zdravia
0 0
strelkyna strelkyna

strelkyna je offline (nepripojený) strelkyna

U mna reumatolog vylucil reumu, z RTG mi skonstatoval, ze mam vraj asi opotrebenie a vyrastky, dal mi len lieky.Ja som sla vsak dalej a ortoped mi z tej istej RTG snimky vycital nieco uplne ine.Ze opotrebenie ani vyrastky tam nie su, ide tu skor o problem s neklzajucou rotatorovou manzetou.Vysledky sa onedlho dozviem, lebo ma poslal na magneticku rezonanciu.
Dakujem za info o Dolgite, vyskusam.
Chcela by som vsak vediet, ze kde robia terapiu laserom a vobec, o aky laser ide, lebo mne tato terapia nebola u lekara ani spomenuta.Dakujem vopred za kazdu informaciu
0 0
KIKA28 KIKA28

KIKA28 je offline (nepripojený) KIKA28

ahoj anjielik aj moja mamka ma tento problém alebo aspon podobny,tiež ju boli rameno aj jej opuchla cela ruka. a teraz aj polka tváre. lenže je to už dlhodobejšieho charaktreru asi pol roka. to zato tak dlho lebo pochodila aj ortopeda,aj neurologa a poslali ju na elektroliečbu aj obstreky a už bola tiež zúrivá lebo si mysleli o nej že je hypochonder. teraz po 5mes. prestávke čo nechodila po doktoroch lebo sa najedovala zašla znova na neurologiu a ty jej dali konečne nejaké lieky a injekciu, objednalli ju na marec do Lučenca. neviem,čo jej dajú tam. dám vedieť. ale netreba to zanedbať ona si toho dosť vytrpela a nemohla s rukou hýbať len pred seba. bola aj so štítnou žlazou aj kade tade. tak skús neurologiu. všetko robia stresy a práca. dávať si pozor a nič nezanedbať
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Na bolesti klbov sú dobré aj kvapky od Dr.THEISS Schwedenbitter.Bolestivé miesto treba 3-4x potierať namočeným tampónom a nechať zaschnúť.
Potom na doliečovanie slúži aj lampa BIOPTRON, ale používať pravidelne.
0 0
KIKA28 KIKA28

KIKA28 je offline (nepripojený) KIKA28

adi ahoj chcem sa spýtať čo stojí tá lampa,ak to nie je tajomstvo. možno by pomohla mojej mamine
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať