Zavrieť

Porady

Bolí ma rameno

vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

vieramaria Pozri príspevok
Ahoj Alicka, ja som na tom divne. Po operácii už chodím denne na rehabilitácie.Zo začiatku som mala atrofované svaly, cvičila som poctivo cez bolesti, ruka zosilnela ako tak. V poslednej dobe však nerobím pokroky, voľako to stagnuje, fyzioterapeutka vraví, že sa jej to nezdá, že iní po takej dobe -8týž. sú už v pohode. Mávam veľké bolesti pri naťahovaní paže v krajných polohách, rotácie stále nejdú, a hrozne to bolí. Ked sa pozriem do zrkadla, vidím zdegenerovanú končatinu. Moje pohyby sú otrasné, ako prirastená lopatka o ramenný klb. neviem čo bude dalej, ale asi sa na mna všetci vykašlú. Bola som na LPK doktorka mi povedala, že na invalidný ani čiastočný nemám šancu, iba ak by mi ruka chýbala po lakeť, kúpele nemám nárok, lebo to bola artroskopická operácia a ešte uvidím vo štvrtok, čo na to povie chirurg.Chystám sa k nemu o mesiac skôr než mi kázal. Asi budem hľadať iného ortopéda, ale problém budú asi financie.Lezie mi to už pomaly na mozog. Tebe želám, aby si sa z toho čím skôr dostala, aby sa Ti to netahalo tak dlho ako mne. Maj sa fajn a skúšaj všetko!
Ahoj chcem sa spýtať ako dalej pokračuješ s ramenom, lebo mám podobný problém a po prečítaní všetkých Tvojich príspevkov som zvedavá ako Ti je a mám strach či aj mňa čaká niečo podobné. Či ti nejako pomohla tá operácia s odstupom času.
Alebo ak má niekto podboný problém a bol na operácii, ako mu pomohla?
Naposledy upravil Iwett : 10.07.09 at 14:18
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
Neviem či to spolu súvisí ,ja som mala bolesti v ramennom kľbe,mne pomohol masér z BA,ktorý mi spravil elektroliečbu-priložil mi na kľb dve malé podušky,ktoré mi robili masáž kľbu,myslela som,že mi dlátom sekajú priamo v klbe,ale účinok bol fantastický,bolesť okamžite ustúpila a odvtedy ma klb takmer nebolí.Je to omnoho lepšie.On mi to vysvetlil tak že tá hlbková masáž uvolnila usadeniny na klbe.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

maca.tt Pozri príspevok
Neviem či to spolu súvisí ,ja som mala bolesti v ramennom kľbe,mne pomohol masér z BA,ktorý mi spravil elektroliečbu-priložil mi na kľb dve malé podušky,ktoré mi robili masáž kľbu,myslela som,že mi dlátom sekajú priamo v klbe,ale účinok bol fantastický,bolesť okamžite ustúpila a odvtedy ma klb takmer nebolí.Je to omnoho lepšie.On mi to vysvetlil tak že tá hlbková masáž uvolnila usadeniny na klbe.
ďakujem za odpoved a chcem sy spýtať to si mala tiež stanovenú diagnózu syndróm zmrznutého ramena?A ako dlho Ťa to trápilo predtým, než Ti to ten masér uvolnil?
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
Iwett Pozri príspevok
ďakujem za odpoved a chcem sy spýtať to si mala tiež stanovenú diagnózu syndróm zmrznutého ramena?A ako dlho Ťa to trápilo predtým, než Ti to ten masér uvolnil?
Ja som u lekára nebola len ma strašne bolieval ramenný klb,ale ja som si myslela že mám drevenú ruku,ked som si ju ohla tak som mala problém ju znova narovnať,spôsobovalo mi to velkú bolesť
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

kalkulka Pozri príspevok
Ahoj Vieramaria, tak čo ako pokračuješ? Bola som včera u ortopéda a akosi sa mu to moje silné stuhnutie nepozdáva, tak ma posiela na magnetickú rezonanciu. Uvidím, ako dopadnem. Nebol náhodou niekto na takéto vyšetrenie? A čo všetko sa zisľuje takýmto vyšetrením? Zlepšenie cítim iba v ramene a viac vôbec. Dnes som zas spala s priloženým termovankúšom.
Ahoj, ako si dopadla? A ako pokračuješ v liečbe kalkulka??
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Prosím Vás, má niekto osobné skúsenosti s rázovýmmi vlnami pri liečbe ramena? Ďakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Nemá niekto z Vás skúsenosť s infralampou? Jedna moja priateľka má tiež bolesti ramena a lekárka jej doporučila infralampu. Boli sme v obchode pozerať a mali dva druhy, jedna bola taká, čo sa položila niekde a tak vlastne na dialku ožaruje, a tá druhá bola taká čo sa chytí do ruky a priloží na boľavé miesto a tá je aj masírovacia, chcela by som sa opýtať či neviete, ktorá by mohla byť lepšia.
0 0
mamineckatn mamineckatn

mamineckatn je offline (nepripojený) mamineckatn

ahojko,,ludkovia,,,,,ja mam taky isty problem ako ja vy uz dost dlho,,,zacalo,,ma pobolievat rameno,,,v klbe,,v pravom,,,robim,,kao,kuxarka,,som si myslela,,ze to,,mam,,pretazene,,,ale,,,dostala,,som,herpes,,,n a tu istu,,ruku,,,najprv,,mi dr,,zistila,,ze mam,,vyrazku,,na pravej,,rke,,blizko,,ramena,,,a,pred,,tym,,som,sa, liecila,,na,zapal,,v,klbe,,ale,nemohla,som ist na rehabku,,bo,mi zistili,,ten herpes,,,liecili,,,ho,,,asi,,tri,tyzdne,,,brala,so m antivirotika,,to,bolo,,v,aprili,,,po,,zalieceni,,s om,,xodila,,na rehabku...na obstreky,,a,dr,,mi povedasl,,ze nevie,,co,am,,so,mnou,,robit,,,a,,bolo,,to,troska, ,lepsie,,,marodila,,som,,az do,,juna,,,,to,,rameno ma boli,,stale,,a,aj,to,miesto,,kde,som,mala,ten herpes,,,myslim,,si,ze ten zapal,,v klbe,,vyvolal,,herpes,,alebo,tak,nieco,,aoe,,,aj,v ,klve,,ma vyrastky,,,povedal,mi dr,,,robil,,mi sono,,,a,teraz mi bolesti,uz vyrazaju,,do,,prednej,,strany,,,hrude,,,a,pixa,,ma jak,,,slak,,a,ruka,v,tom,,ramen boli,,nemam ani lieky,,,a,v noci,,je to strasne,,,nemozem ani na nej lezat,,nai,dat,,hore,,,nic,,,hruza,,,robim,,mnualn e,,,teda rukami,,,a,marodit,,si,nemozem dovolit,,,pretoze ma velky,,uver,,a,nesplacala,by som,,,mam maly,,plat,,,neviem kam,,s,konopi,,,je to bolest hrozna,,,aspon ze som tutok,,nasla,,niekoho,,koho,,trapia,,,rovnake,,rpo blemy ako,,mna,,,napiste,,ak,vite nieco,,poradit,,,,,dik,,,
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pozorovatel Pozri príspevok
Pozrite si stránku www.rameno.cz .
Prešla som dvakrát obsah, nachádza sa tam aj ohmartróza?
Ďakujem
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

mamineckatn Pozri príspevok
ahojko,,ludkovia,,,,,ja mam taky isty problem ako ja vy uz dost dlho,,,zacalo,,ma pobolievat rameno,,,v klbe,,v pravom,,,robim,,kao,kuxarka,,som si myslela,,ze to,,mam,,pretazene,,,ale,,,dostala,,som,herpes,,,n a tu istu,,ruku,,,najprv,,mi dr,,zistila,,ze mam,,vyrazku,,na pravej,,rke,,blizko,,ramena,,,a,pred,,tym,,som,sa, liecila,,na,zapal,,v,klbe,,ale,nemohla,som ist na rehabku,,bo,mi zistili,,ten herpes,,,liecili,,,ho,,,asi,,tri,tyzdne,,,brala,so m antivirotika,,to,bolo,,v,aprili,,,po,,zalieceni,,s om,,xodila,,na rehabku...na obstreky,,a,dr,,mi povedasl,,ze nevie,,co,am,,so,mnou,,robit,,,a,,bolo,,to,troska, ,lepsie,,,marodila,,som,,az do,,juna,,,,to,,rameno ma boli,,stale,,a,aj,to,miesto,,kde,som,mala,ten herpes,,,myslim,,si,ze ten zapal,,v klbe,,vyvolal,,herpes,,alebo,tak,nieco,,aoe,,,aj,v ,klve,,ma vyrastky,,,povedal,mi dr,,,robil,,mi sono,,,a,teraz mi bolesti,uz vyrazaju,,do,,prednej,,strany,,,hrude,,,a,pixa,,ma jak,,,slak,,a,ruka,v,tom,,ramen boli,,nemam ani lieky,,,a,v noci,,je to strasne,,,nemozem ani na nej lezat,,nai,dat,,hore,,,nic,,,hruza,,,robim,,mnualn e,,,teda rukami,,,a,marodit,,si,nemozem dovolit,,,pretoze ma velky,,uver,,a,nesplacala,by som,,,mam maly,,plat,,,neviem kam,,s,konopi,,,je to bolest hrozna,,,aspon ze som tutok,,nasla,,niekoho,,koho,,trapia,,,rovnake,,rpo blemy ako,,mna,,,napiste,,ak,vite nieco,,poradit,,,,,dik,,,
Si praváčka a bolí ťa pravé rameno? Koľko rokov vykonávaš túto prácu? V akom veku asi si? Aké pohyby robíš s rukou v práci každodenne a aký čas?
0 0
Reny1 Reny1

Reny1 je offline (nepripojený) Reny1

Mala som ten problém a nakoniec mi ortopéd liečil zápal, tak tie horúce kúpele by som nedoporučovala
0 0
janula09 janula09

janula09 je offline (nepripojený) janula09

PRE maca.tt:prosim ta, mohol by si mi dat adresu toho masera, co ti uvolnil ten ramenny klb?? co to stalo??
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
janula09 Pozri príspevok
PRE maca.tt:prosim ta, mohol by si mi dat adresu toho masera, co ti uvolnil ten ramenny klb?? co to stalo??
No neviem ci sa dockas odpovede, budes mu musiet napisat asi súkromnu spravu, toto je tu uz rok stare... a od kial si ? mozno by som vedel poradit... v bratislave aj v trnave poznam maserov...
0 0
janula09 janula09

janula09 je offline (nepripojený) janula09

som v Bratislave....ano, ale aj ked som sa zaregistrovala, tak porada mi umozni poslat sukromnu spravu az po troch dnoch:-(( nejake divne, ale co uz.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
janula09 Pozri príspevok
som v Bratislave....ano, ale aj ked som sa zaregistrovala, tak porada mi umozni poslat sukromnu spravu az po troch dnoch:-(( nejake divne, ale co uz.
Tak oki, trosku mi pribliz bolesti ktore mas.. pri pohybe alebo v noci ? alebo pri zmene pocasia ? a ako dlho to uz trva ???
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
janula09 Pozri príspevok
som v Bratislave....ano, ale aj ked som sa zaregistrovala, tak porada mi umozni poslat sukromnu spravu az po troch dnoch:-(( nejake divne, ale co uz.
alebo mi posli mail na 1ivantt@centrum.sk.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

janula09 Pozri príspevok
PRE maca.tt:prosim ta, mohol by si mi dat adresu toho masera, co ti uvolnil ten ramenny klb?? co to stalo??
Ja som tiež mala problémy s ramenom, najprv len slabá bolesť, ale potom to v priebehu mesiaca skončilo tak, že som sa jedno ráno zobudila a nevedela som vôbec pohnúť rukou. Brat mal podobný problém a nasmeroval ma k Dr.Novákovej na Mýtnu, pol roka som potom rehabilitovala, kým som tú ruku rozhýbala. (Aj keď ma pobolieva dodnes...vraj tam mám nejaké kalcifikáty...) Sú tam skvelé rehabilitačné sestry a aj keď to asi dva mesiace čertovsky bolelo, treba tam chodiť do telocvične a aj doma poctivo cvičiť aj cez bolesť a poddá sa to. Veľmi mi pomohla masáž mäkkou technikou, mala som úplne odídený sval, vôbec som si ho neovládala a tá masáž mi ho naštartovala. Neplatila som nič, bolo to na nemocenskú.
Aj ja som alergická na mezokain, obstrek mi urobili tak, že tam vstrekli len tú liečivú látku bez mezokainu, ktorý - ako mi vysvetlili - tam je len na to, aby to nebolelo. A nebolelo, bola to šikovná lekárka - ale to mi zas robili v Poprade.

Tu je kontakt na Mýtnu:
http://www.zzz.sk/?profil=587
2 0
ana333 ana333

ana333 je offline (nepripojený) ana333

vema Pozri príspevok
Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?
Ahoj vema.Neviem, či si už svoj problém vyriiešila, ale momentálne riešim ten istý problém ako ty.Tie isté príznaky, nezapnutie podprsenky, zlé zapínanie si pásu a pod.Ja som zistila pomerne rýchlo akú mám Dg, pretože hneď ma lekár poslal na sono ramena a po výsledku sona na MRI.Takže moja Dg znie - Lézia glenohumorálneho ligamenta a na budúci týždeň idem na operáciu. Je to vlastne stav, kde mám obmedzené rotácie hlavne do zadu.Na tvojom prípade mi je dosť divné, alebo som to možno v tvojich odpovediach nepostrehla, že Ťa lekár neposlal na rtg, sono , príp.iné zobrazovacie vyšetrenie. No, každopádne Ti držím palce aby si sa operácii vyhla a mala len niečo ľahšie kde operácia nebude treba.Ale pripadali mi tvoje problémy presne ako Ti moje.
0 0
Ivan Košinár Ivan Košinár

Ivan Košinár je offline (nepripojený) Ivan Košinár

Mal som bolesti ramien a hlavne v noci a vklude. Pri pootaceni rukou v niektorych polohach. Skuste navrhnut ortpedovy liecbu RTG. Aplikuju to na bolestive miesto . Do 4 tyzdnov bolesti prestali.Pri beznom zatazeni ma nebolievali.Prajem Vam aby Vam to pomohlo. Su to 2 davky. V BA to robia na Haydukovej.
0 0
Edita Mocinecová Edita Mocinecová
Skúste v Bratislave Dr. Alex, s.r.o. 02/55566633
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať