Zavrieť

Porady

Bolí ma rameno

vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
vema
Našla som si už tú stránku, liečba rázovými vlnami /v Žiline/,ale keď som si prečítala ,že najprv to miesto znecitlivia a to mesokainom,zostala som znepokojená, lebo ja som alergická na túto látku.Musím tam zavolať a opýtať sa či majú najakú náhradu.To ale musí bolieť, keď to musia umrtvovať? Ako prvú pomoc som si kúpila tú náplasť volá sa to Flector EP Tissugel 2 ks /103 sk.Uvidím čo to spraví.Keď sa trochu uvolním z povinností budem pokračovať ďalej.Ďakujem za všetky rady.
Nórika nemusíš si to dať znecitlivieť. Mne keď doktor povedal, že tá injekcia je veľmi bolestivá a nie až veľmi účinná , tak som ten zákrok absolvovala bez nej. Je to síce nepríjemné , ale dá sa to vydržať. Za tých cca 20 min. bolesti ten výsledok stál.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Tak to som rada,ja dokážem vydržať bolesť,veď aj u zubného doktora sa to dá.Dobre,že to viem,lebo tej injekcie by som sa bála viac ako samotného zákroku.Ten mesokain mi spôsobil takú katastrófu,no nikomu to neprajem... Danka díky
0 0
Karolova Karolova

Karolova je offline (nepripojený) Karolova

vema
Skúsim tie rázové vlny, čo radí Danka,len musím zistiť č.t.do Žiliny.Ja som z PD,to mám na skok.Tú kapsicínovú náplať si tiež kúpim a pre istotu si dám urobiť aj rozbor kr.na boleriózu.Konečne sa musím rozkývať a dať si to do poriadku.Ja som si tiež myslela, že to prejde, ale už je to dlho a nevyspím sa poriadne.Keď zdvihnem ruky hore, tak tú boľavú nemám v úrovni tej zdravej ,bude to asi to zmrznuté rameno.Dám vedieť, ako som nakoniec dopadla.Ďakujem Vám...
Ja by som doporučila Peggy gel s pagaštanom potierat, chodit v kvalitných ortopedických topánkach /zakupit si kvalitné ortopedické vložky / lebo tieto bolesti su od chrbtice a od nôh .Doporučujem bankovanie vynikajúce uvolni cele telo aj blokacie , ozvi sa ked si z Ke a okolia osobne ti poradím
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Práve som dočítala článok. Je tu aj o bolesti ramena. http://lesk.zoznam.sk/cl/10192/93190/Liecive_dotyky
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Zaujímavý článok,to musí byť polahoba ísť na niektorú masáž.Len keby toho času bolo viac.Toľko doporučení som si tu už prečítala, že som z toho celá natešená, ďakujem za všetky príspevky, určite mi to pomôže .
0 0
Pozorovatel Pozorovatel

Pozorovatel je offline (nepripojený) Pozorovatel

Pozrite si stránku www.rameno.cz .
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Vema, velmi dobre to poznám. Rozhodne s tým treba ísť k odborníkovi a zistiť príčinu, aj ke%d mne ju napríklad nezistili. Vylúčili reumatický pôvod, vysychanie maziva,... Chodila som na elektroliečbu a na rehabilitačné cvgičenia. Mne robilo dobre suché teplo. To cvičenie bolo spočiatku pekne bolestivé, ale po čase sa to začalo uvoľnovať a po asi troch mesiacoch to bolo ok. Bez toho cvičenia s rehabiletačnou sestrou by som si asi sama neporadila. Neskôr už som mohla cvičiť aj sama.
Ja som tú ruku v podstate ani nemohla zdvihnúť, ba som cítila bolestivo aj pri ležaní jej váhu. Česanie, ruka za chrbát - no hrúza.
Vôbec nezistili z čoho to bolo, no ja som usúdila, že zo stálej práce s myškou a odrem toho som mala otvorenú permanentne ventilačku a na tú ruku mi fúkalo, teda z chladu a strnutého pohybu. To je môj úsudok a odvtedy si dávam na to pozor.
Na výrobu toho siuchého tepla som si ušila vrecko, naplnila som ho soľou a zohriala patrične v mikrovlnke. Pred cvišením som si to prikladala, aby bol ten sval prehriaty.
Mastenie kostihojovou masťou vyrobenou doma tiež vrele doporučujem.
Prajem ti skoré zlepšenie toho nepríjemného stavu - poznám, čo to je.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Aj ja som som trpela bolesťou pravého ramena, lakťa a celej ruky, a trpím občas dodnes. V tých najhorších časoch som chodila k neurológovi, ortopédovi (ktorý povedal, že to nič nie je, len treba cvičiť!) na rehabilitácie, na obstreky atď. Keď som už absolvovala aj masáže a rašelinové obklady v súkr.centre a úľava bola vždy len chvíľková a mala som pocit, že už som vyhodila za nič kopec peňazí, skočila som za jednou známou pani liečiteľkou, ktorá mi jemne s citom ponaprávala chrbticu, hlavne krčnú (na ktorú mi v Ružinove povedali, že sa mi tam robí blok, ale ten mi vraj neodstráni nikto, ani ja cvičením!) a môj stav sa začal zlepšovať. Cvičím jogu, občas si dám masáž, akupresúru s Zepterom, dávam si pozor na prievan a pri akútnom zhoršení skočím za pani liečiteľkou. Treba vyskúšať rôzne veci, na každého účinkuje niečo iné!
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Čítam, ze Evanka a Donda mali úplne rovnaké problémy ako ja.Ja som ale chodila na rehabilitáciu len 2 týždne a som to vzdala.Tá sestrička ma tak trápila a mne sa zdalo, že to cvičenie nemá žiadny efekt.To je zrejme dlhodobá záležitosť, usúdila som zo všetkých príspevkov.Ešte musím
vydržať asi týžden,lebo mám ešte nejakú prácu a potom začnem s liečbou.Pozorovateľovi ďakujem za odborný článok,no poviem Vám,ten internet to je zázrak.Ďakujem
0 0
pan Vladimír pan Vladimír

pan Vladimír je offline (nepripojený) pan Vladimír

Pokiaľ si z PD, tak môžeš navštíviť p. Soničku Gubkovú v N. Pravne, kde má súkromnú rehabilitáciu "SOŇA", tel. 0907 738 720 (dúfam, že ešte platí).
Ja som k nej chodila na rehabilitácie ešte do nemocnice, kde predtým pracovala. Mala som niekoľkoročný problém s ramenom, podobného typu, ako uvádzaš Ty, nevedela som si rady. Môžem zodpovedne povedať, že mi pomohla. Mám problémy aj s chrbticou, keď sa trochu oteplí, tiež sa idem objednať. Srdečne zdravím a želám "dobré pořízení!
0 0
pan Vladimír pan Vladimír

pan Vladimír je offline (nepripojený) pan Vladimír

Ešte doplňujem svoje predchádzajúce doporučenie, že po rôznych elektroliečbach a pod. treba nutne vydržať aj bolesť pri cvičení rehabilitačného pracovníka. Neverila som, že to môže skutočne pomôcť. Mňa to bolelo tak, že som sama nedokázala ísť proti tejto bolesti . A aj celkove je asi lepšie, keď to robí niekto, kto má na to vzdelanie. Zdravím ešte raz
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Tak to je od nás kulilinček cesty,skúsim zavolať, to je pre mňa momentálne najjednoduchší spôsob prvej pomoci, ak nepomôže a budem mať už viac času pôjdem postupne podľa všetkých rád, ktoré ste mi napísali,ďakujem,ďakujem...
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

Milá Vema, prosím Ťa ozvi sami ako to dopadlo s Tvojim ramenom, ja som na tom teraz hrozne 3 mesiace mám akútne bolesti, všetko som absolvovala vrátane naťahovania ,, na škripec,, , cvičenie, elektroliečba, 1 obstrek, z kt. mam modrinu už 2 týždne a teraz 1 týž. chodím na infúzie , mám pocit, že bude zo mna narkomanka. Dakujem, že sa mi ozveš a potešíš ma, že sa Ti to stratilo. Vierka PK
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ahoj Vierka. Neviem či som mala takú diagnózu ako Ty, lebo ja som nemusela dostávať infúzie, rameno ma síce bolelo, ale asi tak ako popisujem v mojich príspevkoch.Ja som na koniec išla do Trenčianských Teplíc na týžden ako samoplatca a pobyt tam a všetky procedúry mi evidentne pomohli.Mala som stuhnuté rameno a to mi vyvolávalo pri určitých pohyboch bolesť.Rameno ma bolelo aj v kľude hlavne keď som išla spať.Na liečení som dostávala elektroliečbu, reflexné masáže a klasické masáže chrbta.Doktor, ktorý ma príjmal mi hneď v prvý deň dal na chrbát nejaké banky a s niečim mi brázdil po chrbáte až som mala modré fľaky. Čo mi skutočne pomohlo neviem, ale keď som prišla domov už na druhý a tretí deň som spozorovala že rameno povoľuje a hneď sa mi chcelo aj cvičiť, lebo to išlo zrazu ľahšie, až do úplného vyliečenia.To trvalo už len 1 - 2 týždne.Ja si myslím, že najviac mi pomohli tie masáže.V Bojniciach som chodila na cvičenie, bolo to hrozne bolestivé, ale výsledok žiadny.Prajem Ti skoré uzdravenie.To rameno ma bolelo vlastne skoro pol roka.Ahoj P.S. Asi mi pomohlol aj teplý perličkový kúpel a na to tá masáž. Aj tá voda je predsa na pohybové ústrojenstvo a asi tiež lieči.
Naposledy upravil vema : 19.07.07 at 17:18
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

Ahoj ! Veľmi Ti dakujem, že si sa ozvala.Myslím, že si mala to isté ako ja ,,zmrznuté rameno,,.Infúzie dostávam preto, lebo môj praktický lekár sa nado mnou zľutoval /ortoped na to kašle/ pred odchodom na dovolenku. Ja trávim dovolenku v neustálych bolestiach, infuzia pomáha iba na pár hodín.Práve sa chystám do Bojníc na 1 týž. oprobovať, začnem uvažovať o Trenč. Tepliciach. Ak Ťa to nezaťažuje, daj mi ,prosím, typ na liečebný dom. Vdaka !
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja som z Prievidze a do Trenčianských Teplíc som išla preto, lebo sme to spojili s kamarátkou ako výlet a aj liečenie. Keby som išla do Bojnic, to by sa nám tak nerátalo. Neviem odkiaľ si, ale v Bojniciach /v kúpeloch/Ti môžu rovnako pomôcť ako v Tre.Tep.V Bojniciach nepoznám tie liečebné domy, v Tren.Tep. som objednala cez internet.Aj tento rok sme tam boli na týždeň.Zadaj si na int.kúpele a najdeš všetko.My sme boli mimo sezóny, tak to bolo lacnejšie, ale aj tak to stálo dosť.Ak budeš chcieť podrobnosti, alebo ešte nejakú informáciu, tak napíš.Ahoj
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

Ja som z Pezinka. Práve pred chvílou mi volala spolužiačka z Nedožier a mám v Bojniciach a v Prievidzi dalšie spolužiačky - učiteľky, preto som sa tam chystala na pobyt, to vieš učiteľky musia platiť ceny v najdrahších termínoch. Čo už s tým ! Mám 53 rokov, staré kosti, tak na cene nezáleží. AK BY SI SI SPOMENULA KDE tI ROBILI Tú TERAPIU S BANKAMI, TAK TO MA NAJVIAC ZAUJíMA, LEBO O TOM SOM číTALA, žE TO POMáHA AJ NA TENTO MôJ PROBLéM. máM TO NA PRAVEJ RUKE A ROBí MI PROBLéM AJ PíSANIE, TAK PREPáč, žE NEOPRAVUJEM. aHOJ!
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Tie banky mi dal lekár v Trenč.Tepl., ten, ktorý nám robil vstupnú prehliadku.Ja mám 55 rokov, čiže ešte staršie kosti a dostala som sa z toho.Potom napíš ako sa Ti darí.Ahoj
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Podívejte se na link: www.altechniky.com . Petr
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

Dakujem za dobrý kontakt, ale som momentálne v Piešťanoch a tam je vraj bankovanie vo vile Anna. Takže ak mi lekár, ktorý ma tam teraz dáva do poriadku , dovolí, tak to skúsim a ozvem sa ako to účinkuje . Zistila som totiž v ordináciach , že nás je mnooho s boľavými údmi !
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať