Zavrieť

Porady

DzMV, od. IV., riadok 40: predpokladaná daň

Ahojte,

akú sumu mám vypísať v od. IV., riado 40: predpokladaná daň. Jeden rok som tam zapísala sumu z aktuálnej tabuľky aká platila pre rok za ktorý som vypisovala daňové priznanie a na´DÚ mi to opravila, pretože už by mala byť vydaná aj tabuľka pre ďalší rok.

Teraz neviem, či tam mať dať sumu z platnej tabuľky r. 2013, alebo existuje aj predpokladana tabuľka pre DzMV na rok 2014 a z tejto tam mam pisat sumu. Nikde taku tabulku neviem vyhladať. Prosim o radu.
Dakujem.
Riadok č. 40 – uvedie sa výška predpokladanej dane, ktorá predstavuje súčet ročnej sadzby
dane u jedného správcu dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovaciehoobdobia a nie je oslobodené od dane. Tento údaj je východiskový pri platení preddavkov na daň podľa § 91 zákona.

kn-alka ak kraj nevydal do 31.12.2013 nové sadzby na daň z motorových vozidiel na rok 2014, sú platné tie na rok 2013.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Či bola zmena sadzby dane na rok 2014 si nájdeš na stránke svojho kraja.
    SMartina Je to košický kraj, pozerala som a nie je tam nič nové, tak potom je platná stará tabuľka.

    MartinaZC je offline (nepripojený) MartinaZC

    MartinaZC
    Ja som sa niekde dočítala, že v BB kraji sa predpokladaná daň na rok 2014 nepíše. Dá sa tam vraj nula. Počul tiež neikto o tom?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Na budúci rok ,bude daň rovnaká vo všetkých krajoch.
    MartinaZC To áno, ale aká bude tá suma? Čo tam mám napísať?
    kn-alka už to bolo písané vyššie, ak sa sadzby nemenili, píšeš tie, čo sú platné aj na rok 2013 !
      zbaliť

    DzMV, od. IV., riadok 40: predpokladaná daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.