Zavrieť

Porady

zadávanie podmienok formátovania v exceli

ahojte, mám otázočku. v exceli mám časové údaje v bunke A1 čas 5:19, ďalej v bunkách C1 5:15, D1 5:05 a E1 5:00 a iné. chcem, aby boli bunky vyfarbené určitou farbou podľa času, aký majú. to znamená, že bunka C1 je v porovnaní s bunkou A1 do ôsmich minút, tekže chcem, aby bola zelená, bunka D1 je v porovnaní s bunkou A1 do 15 minút, takže by bola napr. ružová a bunka E1 je nad 15 minút, takže by som chcel, aby bola červená. skúšal som rôzne vzorce, ale nedarí sa mi to priviesť do dokonalosti. budem vďačný za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Treba použiť podmienené formátovanie (conditional formatting), tým poriešiš tvoju požiadavku.

    Nebudem ťa tu učiť podmienečne formátovať, to by bolo na dlho. Vyhľadaj si v Googli podmienené formátovanie kurz alebo návod, ak si trúfneš v angličtine, tak conditional formatting tutorial. Nájdeš veľa návodov, pomocou ktorých to zvládneš.

    Ešte malá poznámka, či pomoc - v Exceli 2003 môžeš zadať na jednu bunku maximálne 3 podmienky, vo vyšších verziách excelu je to viac (myslím, že tam to už nie je obmedzené).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jumka len mi povedz, či to spravím cez podmienku if
    ivka70 podmienene formatovanie nie je funkcia if, daj si do googla, co to je a ako sa pouziva, je to pomerne jednoduche, ked si pozries par ukazok ...
    Chobot Nie, cez "if" to nespravíš. Teda áno, ale v podmienenom formátovaní. Vyhľadaj si to podmienené formátovanie, daj si povedať.
      zbaliť

    zadávanie podmienok formátovania v exceli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.