Zavrieť

Porady

Právnická osoba má zapožičané bezodplatne auto od sestry. Daň z MV zaplatená.Ako si môže účtovať pohonné hmoty /nemá bločky/? Aké náklady na auto ešte môže použiť.

Mám na mysli, či je možné účtovať pohonné hmoty s uplatnením cestnej náhrady 0,183 + počet km x spotreba x JC v čase spotreby.
Sestra nie je podnikateľský subjekt. Právnická osoba nemôže z určitých dôvodov použiť vlastné auto, ktoré ma v majetku ako SZČO. Skrátka na s.r.o. chce použiť iné auto.
Naposledy upravil Tomy : 16.01.14 at 07:46
duficek PO nekupovala PHM? ak nema blocky, nemoze uctovat PHM

ine naklady mozu byt servis, poistenie ak nie je na meno sestry
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pravnicka osoba ma zapozicane auto od sestry? ta sestra je tiez pravnicka osoba?

    zakladnu nahradu je mozne uplatnit len pri vyplacani cestovnych nahrad zamestnancom a osobam uvedenym v § 1 ZoCN ak zamestnanec pri PC pouzije vozidlo, ktore nie je poskytnute zamestnavatelom (zaradene v majetku zamestnavatela alebo prenajate zamestnavatelom)

    Právnická osoba má zapožičané bezodplatne auto od sestry. Daň z MV zaplatená.Ako si môže účtovať pohonné hmoty /nemá bločky/? Aké náklady na auto ešte môže použiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.