Zavrieť

Porady

10 komentárov     zbaliť
taiko 1, Ty si predavajuca, alebo kupujuca?
2. co je predmetom kupnej zmluvy?
3. s akym dodatkom?
martaNR Ja som kupujúca, kupujem polovicu bytu od matky a kataster mi moju zmluvu neuznal,tak som im dala dodatok a ten tiež neuznali,stále im tam niečo chýba a ja nemám také právne znalosti aby som dala dokopy ten správny dodatok.
taiko 1. ake mal presne kataster namietky?
2. Co ma ten dodatok obsahovat?
3. Nebude lepsie sa na nejakeho pravnika obratit, ked si co sa prava tyka laikom?
LukyKs Pre kataster :
- vieš to
- dáš to urobiť právnikovi
martaNR dala by som to ale je mi ľúto dávať nekresťanské peniaze nejakému právnikovi za pár minút jeho času.
taiko no ja by som v tomto pripade peniaze dal, to su vsetko vazne veci. A vobec to nemusi byt nekrestansky peniaz. Uz si sa pytala? Kolko chceki za to?
martaNR no jeden chcel 150€ a druhý 170€,pre mňa je to dosť
taiko fuuha no to je fakt dost. Mne celu kupnopredajnu zmluvu urobili za 50EUR v BB
martaNR No tak vy máte lacnejších právnikov,tu v NR je to zderstvo,ale škoda sa rozčuľovať.
AmmiS Ja by som len chcela upraviť mienku o "pár minútach advokátovho času" pri spisovaní a zaslaní kúpnej zmluvy na kataster.

Celý proces sa skladá zo spísania:
1/ samotnej zmluvy (každá je individuálna, keďže predmet prevodu je iný a musí zohľadniť záujmy strán, takže dobrý advokát nekopíruje)
2/ návrh na vklad do katastra nehnuteľností
3/ oznámenie o zamýšľanom návrhu na vklad do katastra
4/ opatrením autorizačnou doložkou (nahrádza overovanie listín notárom)
5/ elektronické podanie - vyplnenie formulárov na stránke katastra a pripojenie všetkých listín (advokátom spísanú zmluvu a zaslanú el. podpisom kataster zapíše do 22 dní)

Týchto 5 úkonov vyžaduje maximálnu sústredenosť, aby podanie bolo bez chýb a právne správne. Tento celý proces trvá minimálne 4 hodiny. Klientova povinnosť je prísť a podpísať - 5 min.

Väčšinou je suma (vami vyššie uvedená) za zmluvu a všetky právne služby už aj so správnym poplatkom za vklad do katastra. Ak si klient robí zmluvu sám zaplatí správny poplatok € 66.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A čo ti presne prišlo z katastra? Tam musí byť uvedený dôvod, prečo ti návrh zamietli - presne uvedené nedostatky návrhu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martaNR hej prišli mi nedostatky...mám vyňať z dodatku to čo tam nepatrí a ja mám v tom chaos
    Chobot A neuviedli, čo presne tam nepatrí?

    Skús mi poslať zmluvu aj dodatok na mail:
    chrobak7(zavinač)post.sk.

    Pozriem sa na to, ale nič nesľubujem, nie som právnik.
    martaNR ok, poslala som ti to...neva, že nie si právnik ale aj tak ďakujem
    Chobot Upravil som ti ten dodatok, aby bol v súlade s požiadavkami katastra. Poslal som ti to na mail. Daj potom vedieť, či ti to akceptovali.
      zbaliť

    Vedel by mi niekto pomôcť s dodatkom ku kúpnej zmluve,ja si s tým neviem rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.