Zavrieť

Porady

Ako opraviť RZD za rok 2012

Prosím o radu:
- z-nec si uplatnil NčZD na manželku z dôvodu, že bola na rodičovskej dovolenke.
Uplatnila som mu celú NčZD.
Teraz som zistila, že mala mať uplatnených iba za 11 mesiacov, pretože 1 mesiac bola ešte na materskej dovolenke...
Dá sa to opraviť v terajšom RZD?
Ďakujem za rady a tipy ako to najlepšie opraviť
13 komentárov     zbaliť
Mila123 opraviť RZD nie je možné......ak chcem tak mu musíš podač dodatočné DP, ale i tak to nie je celkom správne,.....
aká bola výška MD? bol ženatý celý rok?
prstienok - tak teraz neviem ako uvažovať, pretože bola som na školení nedávno a lektorka tvrdila, že sa dá opraviť RZD do 1 - 3 rokov.... a áno, bol ženatý celý rok....
veronikasad Nezahrnula si do vlatného príjmu manželky vyplatené materské ?
prstienok nie, nezahrnula... totižto z-nec napísal, že si uplatňuje NčZD na manželku za 12 mesiacov... neskôr doniesol doklady, bohužiaľ už som si nevšimla, že 1 mesiac ešte brala materskú....
Mila123 bola som na školení s J. mihálom v utorok, a ten tvrdil, že opravné, resp. dodatočné RZD neexistuje.....over si tvrdenie v zákone o DP....
Mila123 a ten príjem manželky sa v roku 2012 počítal tak, že dáš nčzd za rok 2012 a od nej odpočítaš MD , ktorú dostala....
keby bola MD vyplatená v skutočnosti?
Mila123 a ešte boli manželmi celý rok 2012?
prstienok tak to nemám opraviť teda? a viem, ako vypočítať NčZD.... robí to asi okolo 200 eur...fúúúú tak teraz neviem čo s tým
Mila123 napíš hodnoty a odpovedaj na všetky otázky.....
prstienok áno, boli manželmi, žiadne iné príjmy okrem tej materskej za 1 mesiac nemala.... materská je okolo tých 200 eur
Mila123 kedy bola materská vyplatená sociálnou poisťovňou?
prstienok v januári 2012 posledný krát
veronikasad Súhlasím, treba podať dodatočné DP typu A za rok 2012 a uhradiť neodplatok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    na Porade niekedy v minulosti (cca 2 roky dozadu) boli zavesené stanoviská FS, jedno si odporovalo druhému ale....
    v jednom tvrdili, že príjem sociálnych dávok, v tomto prípade MD patrí do toho roku, kedy boli vyplatené....
    a v druhom stanovisku tvrdili, že sa berie príjem podľa toho za aké je to obdobie....
    ak by si našla toto stanovisko, priložila by si si ho k RZD, nič by si nemusela opravovať.....
    inak toto druhé stanovisko som sama dávala na Poradu.....
    ja sa ho pokúsim nájsť ......možno sa mi podarí......
    prstienok ďakujem veľmi pekne za pomoc
    prstienok inak musí z-nec všetko dokladovať? ved v RZD čestne vyhlasuje, že všetky údaje sú správne...nestačí, že iba na vyzvanie donesie potrebné papiere?

    Ako opraviť RZD za rok 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.