Zavrieť

Porady

nerozdelený zisk minulých rokov

Ahojte poraďáci....ako alebo na čo sa dá využiť nerozdelený zisk minulých rokov? U nás vo firme vediem na účte 428 nerozdelený zisk z r. 2002,2003,2004 a neviem čo sa s tým dá robiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adad
    Ahojte poraďáci....ako alebo na čo sa dá využiť nerozdelený zisk minulých rokov? U nás vo firme vediem na účte 428 nerozdelený zisk z r. 2002,2003,2004 a neviem čo sa s tým dá robiť. Ďakujem
    Buď si ho rozdelia, uhradí sa ním strata, urobí sa prídel do fondov, alebo ostatne nerozdelený.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    za rok 2004 nech si rozdelia, podiel nepodlieha DP
    z predchádzajúcich rokov môžu prideliť napr. do SF.
    Alebo môžu navýšiť ZI - poslní sa postavenie firmy.
    HV z 2003 a staršie - ak sa rozdelia spoločníkom, tak si ich musia zdaniť.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    a môže niekto u presniť, ako presne sa zaúčtuje nerozdelený zisk na účte 428 na krytie straty za rok 2005?

    ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    JDM
    a môže niekto u presniť, ako presne sa zaúčtuje nerozdelený zisk na účte 428 na krytie straty za rok 2005?

    ďakujem
    Stratu 2005 budeš riešiť až v roku 2006. Prenesie sa ti na účte 431.
    Výsledok hospodárenia - stratu na základe rozhodnutia VZ o úhrade straty z nerozdeleného zisku zaúčtuješ 428/431.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    ahojte chcela by som poradit, ked mam za rok 2004 stratu , ktoru mam v 2005 zauctovanu ako neuhradenu stratu z min. rok na 429 a v roku 05 bol zisk, mozem urobit zapisnica, kde sa uvedie, ze zisk sa rozdeli - uhradi sa strata z 04 a ostatne sa da ro Rezervneho fondu, ake su predkontacie? dakujem
    este by som chcela vediet, aky ma byt datum na zapistnici?

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    korduľa
    ahojte chcela by som poradit, ked mam za rok 2004 stratu , ktoru mam v 2005 zauctovanu ako neuhradenu stratu z min. rok na 429 a v roku 05 bol zisk, mozem urobit zapisnica, kde sa uvedie, ze zisk sa rozdeli - uhradi sa strata z 04 a ostatne sa da ro Rezervneho fondu, ake su predkontacie? dakujem
    este by som chcela vediet, aky ma byt datum na zapistnici?
    O tomto rozhoduje valné zhromaždenie, o ktorom konaní a výsledku sa spisuje protokol alebo zápisnica, dátum kedy sa konalo.
    Zo zisku krytie straty: 431,428/429
    Prídel do rezer.fondu: 431/421

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    korduľa
    ahojte chcela by som poradit, ked mam za rok 2004 stratu , ktoru mam v 2005 zauctovanu ako neuhradenu stratu z min. rok na 429 a v roku 05 bol zisk, mozem urobit zapisnica, kde sa uvedie, ze zisk sa rozdeli - uhradi sa strata z 04 a ostatne sa da ro Rezervneho fondu, ake su predkontacie? dakujem
    este by som chcela vediet, aky ma byt datum na zapistnici?
    Valné zhromaždenie s programom schválenia RUZ 2005 malo byť zvolané do 30.6.2006........................
    spoločnosť funguje len od r. 2004? (lebo staršie roky nespomínaš)

    áno, zisk 2005 sa môže použiť na úhradu straty 2004 (takto sa to uvedie v zápisnici). Prednostne však treba tvoriť aspoň 5% zo zisku 2005 (účet 431) do rezervného fondu, ak teda už nie je vytvorený pri založení spoločnosti.
    ............
    Na základe zápisnice VZ zaúčtuješ

    prídel do RF .... 5% 431/421
    úhrada straty 2004 .................431/428
    vyplatenie podielu (ak sa tak rozhodne na VZ) .............. 431/364
    prídel do SF ( tiež jedna z možností) ......................... 431/472
    a môže zostať aj nerozdelený zvyšok 431 / 428
    ================
    :p :p

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Neviete náhodou niekto ako to je s nerozdeleným ziskom v českom daňovom zákone? Zdaňuje sa , alebo je to tak ako u nás?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.