Zavrieť

Porady

Elektronické podanie žiadosti o vydanie potvrdenia o neevidovaný daňových nedoplatkov na DÚ

Potrebujem zaslať na Daňový úrad žiadosť o vydanie potvrdenia, že nemáme u nich evidované žiadne daňové nedoplatky. Neviete mi poradiť ako a či je tam nejaké tlačivo alebo ako vlastne to mám elektronicky podať? Neviem to na ich stránke nikde nájsť. Stále sme to dávali písomne s 3,- eurovým kolkom. Teraz mi to na podateľni neprezvali, vraj sa to už posiela elektronicky.
Ďakujem vopred za radu, už som z toho zúfalá a dosť nám to súri.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Topas Ja som to dávala cez nešpecifikovanú agendu, napísala som tam len text čo potrebujem Mala som tlačivo, ktoré som potrebovala vyplniť, tak som ho naskenovala a dala ako prílohu. Kolok som doniesla osobne. Možno stačí zavolať na dú a dohodnúť sa, že kolok donesieš osobne pri prebratí potvrdenia.

    https://www.financnasprava.sk/_img/p..._stavu_OUD.pdf
    Letko Za ako dlho si dostala potvrdenie? Prišla si si poňho osobne?
    Topas Ja som ho žiadala v čase podávania DP. Hneď po podaní elektronicky som odniesla kolok osobne a dohodla, kedy môžem prísť po potvrdenie. Mala som ho na tretí deň. Ale viem že niektoré dú dávajú potvrdenie skôr.
    veronikasad Poplatky (namiesto kolku) sa dajú uhradiť bankovým prevodom - v polovičnej výške.
    Letko Vďaka, volal som s DÚ a v polovičnej výške 1,50 aj v prípade kolku, pokiaľ je žiadosť podaná elektronicky.
    ZuzanaP Ja som to riešila pred cca dvoma týždňami. Napísala som si list vo Worde a priložila ho ako prílohu. Kolok v hodnote € 1,50 som doniesla pri prebratí potvrdenia.
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Kolok v hodnote1,5 Eura doniesť osobne, do textu všeobecného podania napíš žiadosť 1 vetou, príloha : kolok, spôsob doručenia - osobne.

    Elektronické podanie žiadosti o vydanie potvrdenia o neevidovaný daňových nedoplatkov na DÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.