Zavrieť

Porady

rebríkový radiátor

Ahojte, v kupelni mame namontovany elektricky rebrikovy radiator. Teraz po 2 rokoch som zistila, ze mi akosi vychadzaju skrutky zo steny - rebrik zatial drzi je len trosku ochylena vrchna cast. Neviete mi poradit ako to tam nanovo primontovat: Do povodnej hmozdinky dat nieco aby to drzalo ale ako na to?
Stena je ipor a na nej klasika kachlicky.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mr.dred je offline (nepripojený) mr.dred

    mr.dred
    Uchytenie hmoždinky v "riedkej"stene (hrubá piesková-štrková omietka,staré riedke tvárnice,špára medzi tehlami,tvárnicami) riešim nasledovne.
    -vyvŕtanú dieru dobre vyfúkať - vysať od voľného materiálu
    -vnútro diery namočiť - vstreknúť striekačkou vodu - vypláchnuť
    -zarobím si trochu riedkeho stavebného jepidla a tým za pomoci vhodnej striekačky (ja používam prázdnu kartušu zo silikonu a vytláčaciu pištol) vyplním dieru až po okraj
    -do diery vložím hmoždinku s naskrutkovanou skrutkou takého priemeru,aby hmoždinku neotváralo - môže byť aj klinec vhodného priemeru.
    -nechám čiastočne vytvrdnúť - do druhého dňa
    -Dočasnú skrutku - klinec vyberiem a namotujem požadované zariadenie.Dôležité je použiť predpísanú skrutku do hmoždinky - musí mať dostatočný priemer na to aby otvorilo hmoždinku.
    Plné zaťaženie je možné po niekoľko dennom vytvrdnutí lepidla a v pohode to udrží aj umývadlo.
    vlado 33 A čo tak použiť sadru a nečakať niekoľko dní.
    mr.dred Môže byť aj sádra...ale tá sa tak nespojí s rozrušeným murivom.
    Ešte sa ti nerozviklala krabička pod zásuvkou a nevylieza von?
    -mne z lepidla určite nie!

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    majstri (alebo svojpomoc) asi nepoužili správne hmoždinky do ytongu. Keďže je to elektrický, tak ho kľudne môžeš (dať) odmontovať, a dať správne hmoždinky, ktoré tam majú ísť a budú držať. Je to jednoduché riešenie a nič "jednoduchšie" neodporúčam - ako "niečo" dávať, aby to držalo.
    Naposledy upravil jslancik : 22.01.14 at 13:17
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jezo421 Uzasna rada. Chcel by som vidiet, ako by si cez obkladacku vlozil tu tvoju hmozdinu. Alebo odporucas na osmicku hmozdinu vyrezat do obkladu 16-ku dieru? :-)
    ometlo Ø vrtáku 8mm pre túto hmoždinku nie je 16! To nie je "vrtulka" ake sa dávali predtým alebo čo sa dávaju do penového polustyrenu.
    jezo421 Link autor rady radsej zmazal. Bola to Fischer GB. Tu je technicky list: http://www.fischer-cz.cz/PortalData/...g.../GB.pdf‎ Aj v nom pisu ze je vhodna na "holy" porobeton. Takze nie na omietnutu stenu a uz vobec nie cez obklad.
      zbaliť

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    hmozdinku treba vybrat a dat tam novu, do tej povodnej nedavaj nic. ked pojdes do hornbachu tak ti daju vsetko co potrebujes aj vysvetlia ako to tam dat. vyber staru hmozdinku aj skrutku a odnes im to tam.

    rebríkový radiátor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.