Zavrieť

Porady

DP k dani z motorových vozidiel

Zdravím, mám problém a myslím, že nebudem sám. Snažím sa poslať DP, ale zastavil som sa skoro na začiatku. Tak mám vozidlo N1, ale túto možnosť DP nedáva. Pritom v technickom preukaze mám označenie kategórie N a druh vozidla 1. A po druhé, Vo lV. oddieli riadok 35 je znenie : celkový počet vozidiel v dodatočnom DP. Ale ja podávam riadne DP. Na papierovom formulári je to správne, ale elektronický formulár nie. Má ešte niekto tento problém, a ak áno, čo s tým? Na FS mi nik nezdvíha telefón a ani mi neodpovedajú na e-mail.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Údaje dávaj podľa DP.. Riadok 03, kategória N, 04 druh vozidla 2. V IV. oddieli r.35 mám Celkový počet vozidiel v daňovom priznaní, nie v dodatočnom DP.
    Ja mám príves, v TP O2, podľa DP O6. Daňová správa to má proste označené inak, ako dopravný inšpektorát.
    Naposledy upravil Žabinka : 17.01.14 at 12:42
    a.jpg  
    aa.jpg  
    1/1
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimabb kde by som prosim nasla prelozene do danovej "reci" kategorie automobilov z min.vnutra?
    kn-alka kategórie máš rovno v tlačive (pozri obr.č.2), alebo v poučení
    mimabb áno v poučení sú vymenované a to je všetko...
    podľa technického preukazu je automobil kategórie N1, ale aj Žabinka napísala, že tie kategórie automobilov podľa ministerstva vnútra nesedia s kategóriami pre DzMV http://www.telecom.gov.sk/index/inde...301&prm2=70172
    tiež som vypisovala DP a dala kategóriu auta podľa technického preukazu a vypisuje mi to chybu
    nikde neviem nájsť presnú definíciu podľa daňovákov, ktoré autá kam treba zaradiť
    Žabinka nezaraďuješ podľa TP.. rozklikni si riadok kategória a vyber N, rozlikni druh vozidla a vyber nákladné (ak je nákladné)-mala by to byť 2..
    avalik ak je kategoria N, nemoze byt druh vozidla osobne
    Žabinka máš pravdu Valika, nedá sa to tak vyplniť pri N1-osobnom.. nákladné je proste nákladné.. opravila som to..
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V TP mas kategóriu N1 - pozri zákon 725/2004 - príloha 1 ... a) kategória N1 – vozidlá projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg,
    - čiže nie je to kategória N a druh vozidla 1 ale kategória N1

    v DPzMV ho teda označíš v R3 kategória vozidla - N a v R4 druh vozidla - 2 (nákladné vozidlo - nemôžeš tam dať 1, lebo podľa TP to nie je osobné vozidlo)

    v eDane je R35 označený ako "celkový počet vozidiel v daňovom priznaní" - na akej adrese si získala elektronický formulár?
    lotina K otázke do Antónie, nemám zafajknuté dodatočné, ale riadne a k tejto otázke, elektronický formulár mi vždy vyhodí, keď sa prihlásim a idem cez e dane, ako vždy.
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...unikacia-dane/. Odkázali ma na túto stránku.
    lotina Nie nepozerám riadok 42, ale riadok 35. A konečne som sa dovolal na FS a tam mi povedali, že nie som prvý, kto má tento problém, len mi nevedia poradiť, čo s tým.Takže ???
    Antonia Jendrišáková Nemáš na začiatku zafajknuté dodatočné ?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ja mám aj elektronický formulár OK, riadok 35 neobsahuje slová "v dodatočnom" ani keď na prvej zvolím dodatočné DP.

    Skús si v položke menu "Pomocník" vybrať "O aplikácii"
    a v otvorenom okne kliknúť na podčiarknuté "ju aktualizovať".

    Všetky formuláre budú nanovo stiahnuté zo servra daňovej správy.

    DP k dani z motorových vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.