Zavrieť

Porady

Nemecké daňové tlačivá-vyplnenie

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu pri vypĺňaní nemeckých daňových tlačív. Vie niekto kde by som našiel vzory na vyplnenie alebo by mi vedel nejako ináč poradiť....viem, že musím vyplniť Einkommensteuer aj Anlage N ale neviem ake ďalšie prílohy mi ešte treba.Pracoval som v Nemecku 7 mesiacov a 1 mesiac na Slovensku. Za každú pomoc Vám vopred ďakujem . S pozdravom Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Formuláre nájdeš tu https://www.formulare-bfinv.de/ffw/content.do a hneď sa dajú aj vyplniť na PC a vytlačiť. Ak si bol zamestnancom tak by si mal podľa všetkého vyplniť formulár pre daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou (číslo 011) a spomínanú prílohu N, ktorá sa vypĺňa na základe potvrdenia o príjmoch za rok 2013 od nemeckého zamestnávateľa. To, že si pracoval na Slovensku nemecký finančný úrad nemusí zaujímať, ak máš trvalý pobyt na Slovensku a si tu daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou tzn. v slovenskom DP musíš priznať všetky príjmy - z Nemecka aj zo Slovenska. Nie každý zamestnanec je povinný v Nemecku podať DP, záleží do ktorej daňovej skupiny si bol zaradený, ak si bol napr. v daňovej skupine 1 (slobodný, bezdetný, bez ďalších príjmov z Nemecka), nemáš túto povinnosť, pretože preddavky na daň z príjmov sa odvádzajú každý mesiac a tým pádom je tvoja daňová povinnosť vybavená Ale ak predpokladáš, že by ti mali vrátiť časť zaplatených preddavkov na daň, samozrejme DP musíš podať. Termín podania DP v Nemecku je spravidla do 31.5., ale dá sa požiadať na príslušnom finanzamte o jeho predĺženie.

    Nemecké daňové tlačivá-vyplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.