Zavrieť

Porady

Faktura od Sk dodavatela s odvolávkou na §43 Z o DPH nefunkcne spotrebice

Na dnes mám otázku aj z iného súdka. Sme zarucnym servisom a opravujeme bielu techniku,zbierame z predajni a opravy fakturujeme garantovi. Ale ak sa stroj neopravuje, ze je oprava nerentabilna alebo nie je ND, idu tieto stroje do likvidacie do zberného dvora a garant nam fakturuje ako keby vydajky alebo akysi poplatok podla vahy týchto veci, cca do 250 Eur za 130 ks takých vyrobkov mesacne, prilozi mi k fa zoznam vydajok a servisne protokoly, kde je uvedene ze tovar ostal u nas a to je vsetko. Fakturuje mi to s Sk DPH no zaroven je na fa odvolavka na
§43 a ze som povinna vykonat zdanenie.

Celemu tomu nerozumiem. Ja som to teraz uctovala na 501 a davala som tom normalne do odpoctu dane. Ved keby to bolo osl. mal to fakturovat bez DPH.

Ako by ste postupovali? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nascsanuj faktúru. Inak je celá otázka úplne zmätočne položená a ťažko sa na ňu relevantne odpovedá

    Faktura od Sk dodavatela s odvolávkou na §43 Z o DPH nefunkcne spotrebice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.