Zavrieť

Porady

JU ALFA + platca DPH

vama vama

vama je offline (nepripojený) vama

Ahoj všetci, hlavne Vy múdrejší ako ja, na ktorých sa spolieham. Pomôžte prosím!
Nákup PHM 1000,20 Sk, zaokrúhlenie -0,20 Sk, na bločku je základ 840,50 Sk, DPH 159,70. Ako správne zapíšem do evidencie DPH, ktorú sumu? Keď zadám 1000 program píše že je to zle vypočítané, keď zapíšem 840,50 a 159,70 zasa píše že je to zle vypočítané. Zadám 1000 a program doplní 840,30 a 159,70 je to tak správne? Ako to mám zapisovať?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vama
Ahoj všetci, hlavne Vy múdrejší ako ja, na ktorých sa spolieham. Pomôžte prosím!
Nákup PHM 1000,20 Sk, zaokrúhlenie -0,20 Sk, na bločku je základ 840,50 Sk, DPH 159,70. Ako správne zapíšem do evidencie DPH, ktorú sumu? Keď zadám 1000 program píše že je to zle vypočítané, keď zapíšem 840,50 a 159,70 zasa píše že je to zle vypočítané. Zadám 1000 a program doplní 840,30 a 159,70 je to tak správne? Ako to mám zapisovať?
Správne 840,3 dph 159,7=1000.-
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vama
Ahoj všetci, hlavne Vy múdrejší ako ja, na ktorých sa spolieham. Pomôžte prosím!
Nákup PHM 1000,20 Sk, zaokrúhlenie -0,20 Sk, na bločku je základ 840,50 Sk, DPH 159,70. Ako správne zapíšem do evidencie DPH, ktorú sumu? Keď zadám 1000 program píše že je to zle vypočítané, keď zapíšem 840,50 a 159,70 zasa píše že je to zle vypočítané. Zadám 1000 a program doplní 840,30 a 159,70 je to tak správne? Ako to mám zapisovať?

V Alfe nákup PHM účtuješ nasledovne :

otvor si výdavkový pokladničný doklad v peňažnom denníku - cez výdaj pokladňa , zapíš správny dátum , zaraď do prevádzkovej réžie a ak ideš vpisovať cenu , tak otvor "rozpis"
a do kolonky kde je 19% DPH zadáš celú sumu tlač enter a program Ti to rozúčtuje sám.
Dolu v ľavom roku klikni zápis do evidencie DPH , a klikni OK.

Týmto to budeš mať všetko správne zaúčtované a zároveň aj zapísané v evidencii DPH.
Naposledy upravil Zita5 : 25.03.06 at 17:50
1 0
vama vama

vama je offline (nepripojený) vama

Táto konkrétna suma je vyriešená. Mám ďalší doklad - fa za mobil: 631,20 mínus 0,20 zaokr., DPH 100,80, základ 530,40. Keď napíšem len sumu DPH, základ a suma sa nedoplnia. Keď napíšem aj základ program dopíše 631,20, čo ja nechcem. Keď napíšem 631 sumu celkom, program rozpíše na 100,70 + 530,30, čo tiež nechcem. Zitka, prosím čo robím zle?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vama
Táto konkrétna suma je vyriešená. Mám ďalší doklad - fa za mobil: 631,20 mínus 0,20 zaokr., DPH 100,80, základ 530,40. Keď napíšem len sumu DPH, základ a suma sa nedoplnia. Keď napíšem aj základ program dopíše 631,20, čo ja nechcem. Keď napíšem 631 sumu celkom, program rozpíše na 100,70 + 530,30, čo tiež nechcem. Zitka, prosím čo robím zle?
Vama ak v Alfe otváraš účto tak musíš rozlíšiť plátcu DH a neplátcu , ten program sa Ťa na to pýta .Máš toto dobre otvorené pre plátcu DPH?

Ty zadaj v prvom okienku celú sumu s DPH .
1 0
vama vama

vama je offline (nepripojený) vama

Keď zadam celú sumu tak rozpis nesúhlasí s faktúrou: program píše dph 100,70 a na faktúre je 100,80. Nerozumiem týmto zaokrúhleniam ale myslím že DPH má byť tak ako na fa.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vama
Keď zadam celú sumu tak rozpis nesúhlasí s faktúrou: program píše dph 100,70 a na faktúre je 100,80. Nerozumiem týmto zaokrúhleniam ale myslím že DPH má byť tak ako na fa.
Nahoď si ro ešte raz celú sumu DPH si uprav na 100,80 Sk a halierový rozdiel zadáš do nulovej sadzby buď plusom alebo mínusom , to musí sedieť .
0 0
vama vama

vama je offline (nepripojený) vama

Jasné, vďaka aj za trpezlivosť.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

mám otázku: Nahadzujem do alfy dennú tržbu, neviem z akého dôvodu je niekedy na dennej uzávierke halierový rozdiel oproti alfe./napr.na uzávierke je: ZD 86,99, Daň 16,51, Spolu 103,50, keď nahodím do Alfy. je to: Spolu 103,50, ZD 86,97, Daň 16,53/
Opravím to na to čo je na uzávierke, jasné, že mi hneď hlási, že to je zle a či to tak chcem zapísať, zapíšem to tak aj do evidencie DPH, a keď potom spustím kontrolu, všetky tieto rozdielne doklady sú tam povyhadzované. Mám to teda nahadzovať ako to je na dokladoch? a ako by som povyhadzovala súpis tých akože zlých dokladov z Kontroly? lebo to mi tam vyhadzuje stále. ďakujem
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

nemá niekto podobný problém?
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Dobrý deň,
prvý krát vystavujem dodavateľovi Fa aj s DPH - sme od 01/03/2009 platcami.
Ale nemám na Fa kolonku - Cena za j. s DPH, ani rozpísane DPH ku kažej položke nemám.
Mám tam len: DPH, množstvo, Jed., cena za jed. bez DPH, spolu bez DPH. Nižšie je to už vyrátané, ale zo všetkých položiek spolu.
Pracujem v ALFE.
Dakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

marta bodonova Pozri príspevok
Dobrý deň,
prvý krát vystavujem dodavateľovi Fa aj s DPH - sme od 01/03/2009 platcami.
Ale nemám na Fa kolonku - Cena za j. s DPH, ani rozpísane DPH ku kažej položke nemám.
Mám tam len: DPH, množstvo, Jed., cena za jed. bez DPH, spolu bez DPH. Nižšie je to už vyrátané, ale zo všetkých položiek spolu.
Pracujem v ALFE.
Dakujem.
Je to správne
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Manual Pozri príspevok
Je to správne
Ďakujem za rýchlosť.
Ešte jednu otázku by som mala:
Dodávateľ nám prepláca mesačne 72,99 € za telefon tak, že mi si túto sumu dame do FA k službám, ktoré mu my poskytujeme a on nám ju preplatí.
Ale teraz ked sme platcami DPH treba k tejto sume prirátať 19% DPH?
Dakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

marta bodonova Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlosť.
Ešte jednu otázku by som mala:
Dodávateľ nám prepláca mesačne 72,99 € za telefon tak, že mi si túto sumu dame do FA k službám, ktoré mu my poskytujeme a on nám ju preplatí.
Ale teraz ked sme platcami DPH treba k tejto sume prirátať 19% DPH?
Dakujem.
Ano, zabaliť to do vami poskytovanej služby /ktorá je o ten telef. vyššia/ všetko je na vzájomnej dohode + 19% DPH.
0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

Prosím o radu - ako sa dá vyriešiť v Alfe registrácia na DPH v priebehu roka. Dá sa ešte dostať do údajov o osobe, keď pred rokom pri otvorení bolo zadané nepodnikateľ? Alebo sa musí otvoriť nová firma a nejako prevziať údaje? Ďakujem.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

iveta22 Pozri príspevok
Prosím o radu - ako sa dá vyriešiť v Alfe registrácia na DPH v priebehu roka. Dá sa ešte dostať do údajov o osobe, keď pred rokom pri otvorení bolo zadané nepodnikateľ? Alebo sa musí otvoriť nová firma a nejako prevziať údaje? Ďakujem.
Nie, neotváraš novú firmu. V číselníku si otvor režim účtovania a tam si odklikneš v záložke "všeobecné" že si platiteľ DPH.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

msa Pozri príspevok
nemá niekto podobný problém?
Ja mám ten istý problém. Ale sumy som upravila podľa bločkov z registračnej pokladne. Robím DPH prvý krát tak neviem či je to správne. Mohol by sa niekto vyjadriť?
0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

Ďakujem.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Vie mi niekdo poradiť ako zaučtujem zaplatenu DPH?
Platila som šekom, takže výdaj z pokladne a na druhej strane VNZD?
Dakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

marta bodonova Pozri príspevok
Vie mi niekdo poradiť ako zaučtujem zaplatenu DPH?
Platila som šekom, takže výdaj z pokladne a na druhej strane VNZD?
Dakujem
Ano ako VNZD. Zaplatená DPH kod 31 a program si to už zaradí správne ...
0 0
leony leony

leony je offline (nepripojený) leony

msa Pozri príspevok
mám otázku: Nahadzujem do alfy dennú tržbu, neviem z akého dôvodu je niekedy na dennej uzávierke halierový rozdiel oproti alfe./napr.na uzávierke je: ZD 86,99, Daň 16,51, Spolu 103,50, keď nahodím do Alfy. je to: Spolu 103,50, ZD 86,97, Daň 16,53/
Opravím to na to čo je na uzávierke, jasné, že mi hneď hlási, že to je zle a či to tak chcem zapísať, zapíšem to tak aj do evidencie DPH, a keď potom spustím kontrolu, všetky tieto rozdielne doklady sú tam povyhadzované. Mám to teda nahadzovať ako to je na dokladoch? a ako by som povyhadzovala súpis tých akože zlých dokladov z Kontroly? lebo to mi tam vyhadzuje stále. ďakujem
napr. nahras VPD a dole mas zapisat do evidencie DPH das krizik a otvori sa ti pridanie noveho zapisu DPH , na lavo dole je moznost KONTROLOVAT to kliknes a potom ti to pri kontrole nevybieha ako chyba, to iste pri zdanitelných obchodoch
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať