Zavrieť

Porady

Môže byť cena letenky a ubytovanie v hoteli opodstatnený náklad fotografa?

Spracovateľka dane mi nezarátala do daňových výdavkov v roku 2012 cenu letenky a hotela, pri zhotovovaní autorskej fotografie v zahraničí. Aké náklady si môžem uplatniť v cudzine aj v SR pri fotení okrem techniky? Ak mám jednu miestnosť v byte kvalifikovanú ako kancelársky priestor, môžem si dať do nákladov aj elektriku a vodu a platbu za byt - alikvotnú časť? Čo ešte? Ďakujem za odpoveď.
veronikasad V zahraničí si bola na dovolenke alebo na pracovnej ceste ? Z vzniknutých fotografií si dosiahla zdanitelný príjem ?
Nada 2 Dobrý deň, v zahraníčí som bola na dovolenke, autorský honorár dostanem až po zhotovení fotografii, je len na mne, kde ich v primeranej kvalite zhotovím, ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    vydavky su definovane v § 19 ZoDP http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-595#p19
    su medzi nimi aj cestovne nahrady

    s tym bytom je to trosku problem - musis najprv vynat cast bytu z bytoveho fondu zmenit ucel pouzivania na nebytovy priestor
    Nada 2 Ďakujem za odpoveď, byt mám vyriešený, prečítam si odporúčaný materiál.
    felix1 avalik mas link na zakon v ktorom sa pise ze je nutne vynat cast bytu (pripadne cely byt ) z bytoveho fondu ? Na vynatie potrebujes aj suhlas vlastnikov v obytnom dome a to 99,9% firiem v bytoch nema.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nada 2 (Dnes 18:29) Dobrý deň, v zahraníčí som bola na dovolenke, autorský honorár dostanem až po zhotovení fotografii, je len na mne, kde ich v primeranej kvalite zhotovím, ďakujem za odpoveď.
    Potom postupovali správne, hotel, letenky za dovolenku nepatria medzi daňovo uznané výdavky .
    Nada 2 Ďakujem za odpoveď.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Výdavky (náklady) vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a atď,... všetko, čo si vieš pri kontrole obhájiť, samozrejme "přiměřeně, přiměřeně"
    To si ešte tie autorské fotografie z r. 2012 ešte neurobila?
    Nada 2 Sú dávno urobené, uvedené, zaplatené. Ale ja stále neviem čo do nákladov, keď som v zahraničí. V roku 2013 to bolo Belgicko a Brusel a podľa potreby fotky použijem, jasné, že "primeřene" ale čo?

    Môže byť cena letenky a ubytovanie v hoteli opodstatnený náklad fotografa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.