Zavrieť

Porady

Výška materskej po priamom prechode z rodičovskej na materskú

Z čoho sa bude počítať výška mojej dalšej materskej pokiaľ na ňu prejdem priamo z rodičovskej dovolenky ?

Na DNP som sa prihlásila v decembri 2011.
Potom mi automaticky zaniklo v septembri 2012 kedže to zrušili. Ale to som už bola tehotná, takže som bola v ochrannej dobe a tak mi bolo v ochrannej dobe priznané maximálne materské. Dcérka sa narodila v novembri 2012

Som momentálne na rodičovskej dovolenke. Takže poberám rodičovský príspevok.

Pred začiatkom materskej dovolenky som sa pripoistila a materskú som dostávala z maxima. Chcela by som ešte počas tejto rodičovskej dovolenky porodiť ďalšie dieťa.

Ak z rodičovskej dovolenky prejdem plynulo na dalšiu materskú, budem mať zase maximum alebo z čoho sa potom počíta výška materskej ?

Prosím poraďte mi, ak viete :-)

Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil naninka23 : 02.02.14 at 16:59 Dôvod: Upresnenie
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Pracovný pomer trvá ? Kedy ti zaniklo dobrovolné poistenie ?
naninka23 Pracovný pomer trvá.
Na DNP som sa prihlásila v decembri 2011. Potom mi automaticky zaniklo v septembri 2012 kedže to zrušili. Ale to som už bola tehotná, takže som bola v ochrannej dobe a tak mi bolo v ochrannej dobe priznané maximálne materské. Dcérka sa narodila v novembri 2012.
veronikasad Pre vznik nároku na materské z dobrovolného poistenia potrebuješ 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch. Nepíšeš či už si tehotná, ak ano, kedy je dátum pôrodu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak ti PP stále trvá - nárok budeš mať z poistenia zamestnanca. dobrovoľné poistenie už nemáš - a máš už veľkú pauzu, takže ak by si chcela dávku aj z druhého poistenia - nanovo by si musela mať 270 dní poistenia (do pôrodu)

    Výška materskej po priamom prechode z rodičovskej na materskú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.