Zavrieť

Porady

kúpa budovy, pozemku- Prenos daňovej povinnosti na kupujúceho podľa § 69 ods. 12 písm. c) Zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty.

mohol by mi prosím niekto pomôcť ako to zaúčtovať v Omege? taká predkontácia tam nie je, a neviem, ako si ju vytvoriť, alebo aký postup zvoliť...
viem, že to mám dostať na riadky 09 a 10 v DPH a odpočítať na riadku 21, no neviem, ako to urobiť v Omege.
Naposledy upravil Alena T. : 20.01.14 at 21:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a máš faktúru s označením, že ide o prenos daňovej povinnosti?
    s Omegou ti neviem pomôcť, ale ty nemáš samozdanenie napr. z EU?
    tak ako máš nastavenie pri týchto faktúrach tak to isté použi - malo by to byť dobre.
    Naposledy upravil KEJKA : 21.01.14 at 07:04
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alena T. áno faktúra je jasne označená že ide o prenos daňovej povinnosti.
    mám, ale pri zahraničných došlých faktúrach ...
    KEJKA zahraničných? alebo z EU?
    Alena T. Takže ak to niekomu pomôže píšem postup, ako sa to robí v OMEGE:
    najprv vstúpite do účtovných dokladov, okruh zDF, automatické zaúčtovanie, dáte pridaj ako keby ste išli účtovať nový doklad, automatické zaúčtovanie 73 zDF - EU (CM) služba-§69, vedľa toho je lupa, dostanete sa na výber automatického zaúčtovania, dáte oprav, dostanete sa na základné nastavenia, pri platí pre okruhy: máte tam zDF pridáte čiarku a dopíšete DF potom už len ďalej, ďalej, ďalej a OK. vyjdete zo zDF, postavíte sa na DF a tam v automatickom zaúčtovaní už budete mať 73, sputíte automatické zaúčtovanie, len si potom opravíte riadky 11 a 12 na riadky 09 a 10 ktoré má ťahať do DPH.
    Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, a že to niekomu pomôže :-)
      zbaliť

    kúpa budovy, pozemku- Prenos daňovej povinnosti na kupujúceho podľa § 69 ods. 12 písm. c) Zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.