Zavrieť

Porady

cestná daň - dátum prvej evidencie vozdla

Chcela by som popýtať čo sa rozumie pod dátumom prvej evidencie vozidla? Je to dátum prvej evidencie vozidla (rok výroby) uvedený v technickom preukaze, alebo je to nejaký iný dátum (kedy bolo auto prvý krát prihlásené na daňovom úrade na podnikanie...),
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dátum prvej evidencie v SR - vo veľkom TP hore.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EKO-HAUS ďakujem
    L-M mne teraz na infolinke fin.správy povedali, že dátum prvej evidencie- rok výroby tam treba uvádzať
    Katka_M prosim Vas ten datum prvej evidencie sa berie teda evidencie v SR? alebo datum vyroby? lebo mne sa tie datumy vo vela pripadoch lisia.
    Katka_M jaj, citam tu nado mnou, ze uz je pisane, ze rok vyroby. no, treba lepsie citat. dakujem za info.
    KEJKA ak je auto staré a firma ho také kúpila napr. z DE?
    ja tam píšem dátum evidencie v SR.
    Katka_M mne na infolinke financnej spravy povedali, ze datum vyroby, lebo aj ja mam auta, ktore boli na Slovensku evidovane neskor ako vyrobene. ale podla mna im ide o to, ake skutocne stare je to auto, nie od kedy je evidovane na Slovensku.
    anna81 aj mne z FS odpisali ze datum vyroby
    OlgaM tak KEJKA píše že dátum evidencie v SR a ostatní že dátum výroby, tak ako to je?
    marjankaj A ty čo myslíš?
    KEJKA ja netvrdím, že je to správne, ale v poučení sa píše o obidvoch dátumoch, tak som si vybrala, čo mi pripadalo logické.
    III. ODDIEL – VÝPOČET DANE
    Riadok č. 01 – uvedie sa dátum prvej evidencie vozidla podľa osvedčenia o evidencii časť I a osvedčenia
    o evidencii časť II. V prípade, že osvedčenie o evidencii časť I a osvedčenie o evidencii časť II takýto údaj neobsahuje, daňovník uvedený riadok nevypĺňa.

    A už nebudem kvôli tomu opravovať DP DMV -daň majú zaplatenú.
    marjankaj Veď ani správca dane asi netuší, na aký účel im ten dátum bude slúžiť.
    Zrejme iba na buzerovanie daňovníkov.
    Katka_M inak, ja som to uz tiez poslala, ale tie datumy vyroby som vsade nedala. a co ked som tam mala len rok vyroby? to to priznanie neponuka. nevedela som presny datum. :O
      zbaliť

    cestná daň - dátum prvej evidencie vozdla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.