Zavrieť

Porady

Ako opraviť zistenú chybu pri naúčtovaní a zúčtovaní výdavkov budúceho roka?

Na konci roku 2012 bola naúčtovaná faktúra za poskytnuté služby 518/383 v plnej výške. Avšak na začiatku roku bola faktúra zúčtovaná 383,343/321 a uhradená. Podľa mňa je to problém. Neviete mi niekto poradiť čo s tým???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Upresni, nemohla byť jedna a tá istá faktúra zaúčtovaná dvakrát v roku, či bola?

    galienka (Dnes 07:04) Nie nebola to faktúra, myslím, že sa mala zaúčtovať ako rezerva. ale čo s tým teraz???
    Malo sa účtovať ako o nevyfakturovanej dodávke v roku 2012, 518/326, potom nasledujúci rok faktúra 326,343/321.

    Ďakujem, ale neviete mi poradiť ako to mám teraz vysporiadať, nakoľko faktúra bola nižšia ako bolo naúčtované na 383, čo mi spôsobilo zostatok na účte 383. Mala by som podať dodatočné DP? Neviem čo s tým
    Ak ste nevedeli presnú sumu, 383 bol správny. Teraz ho už len vysporiadať.
    Naposledy upravil Tweety : 22.01.14 at 09:39
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    galienka Nie, je to zaúčtované len v roku 2012 celá suma do nákladov a 383 a v roku 2013 bolo 383 + 343 / 321.
    Tweety AK bola faktúra, prečo sa účtovalo cez 383?
    galienka Nie nebola to faktúra, myslím, že sa mala zaúčtovať ako rezerva. ale čo s tým teraz???
    Tweety doplnila som príspevok
    galienka Ďakujem, ale neviete mi poradiť ako to mám teraz vysporiadať, nakoľko faktúra bola nižšia ako bolo naúčtované na 383, čo mi spôsobilo zostatok na účte 383. Mala by som podať dodatočné DP? Neviem čo s tým.
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    do nákladov 2012 si omylom dala aj sumu DPH, t.j. zvýšila si náklady, znížila zisk a DP DPPO. Takže 383/648 - zostatok vo výške odpočitanej DPH a podať DPPO 2012
    (ak nemáš iné chyby z r.2012, ktoré by túto chybu eliminovali)

    Ako opraviť zistenú chybu pri naúčtovaní a zúčtovaní výdavkov budúceho roka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.