Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Ak zamestnanec pracoval za minulý rok len u nás - 3 mesiace (nemal iného zamestnávateľa), podá nám žiadosť o zúčtovanie dane a my mu ho spravíme. A ak nepodá tú žiadosť, máme povinnosť mu to zúčtovanie robiť? Máme ho osloviť aby nám žiadosť podpísal, alebo je to na ňom?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    áno, ako písali Mila123 a ewita888, zamestnanec musí požiadať o RZD..... u mňa v praxi to však znamená, že ja sa zamestnanca opýtam, či chce, aby sme mu spravili RZD... myslíš, že obyčajný pracujúci človiečik vie, že musí požiadať, a ešte k tomu aj na akom tlačive?
    Ja ako mzdová účtovníčka sa všetkých spýtam a pripravím im tlačivá na podpis.
    Viem, že vo veľkej firme je to nemožné, ale pri malých firmách s 5-10 zamestnancami je to normálne.
    wirgi súhlasím s tebou veď stále sa menia aj tie tlačivá, tak ja robím to isté , všetko im pripravím a zamestnanci to len podpíšu
    luckaaal Tiez to tak robim. RZD neurobim len vtedy pokial mi zamestnanec neprinesie vsetky potrebne podklady (prijmy od inych zamestnavatelov,...) ked nemal u nas odrobeny cely rok.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Keď nepožiada do 17.2., pošlete mu potvrdenie o príjme a RZD nerobíte.. on si DP spraví sám..

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak nepožiada do 17 02 2014 ste ako ZĽ povinný mu zaslať potvrdenie za rok 2013, termín je do 10 03 2014

    Ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.