Zavrieť

Porady

Faktura za sluzbu z USA

Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu. Sme s.r o., platca DPH. Konatel 23.12. objednal cez internet rocny pristup do databazy udajov od spolocnosti z Kalifornie v sume 355,81 USD ( udaj, kde ma spolocnost sidlo som nasla na internete, lebo na doklade to nebolo uvedene ) Hned to zaplatil kartou.
Na doklade, ktory som od neho dostala (oznacenie tohto dokladu je: Order Invoice) chyba nazov dodavatela a jeho adresa (nasla som na internete), chyba jeho IC DPH, chyba nase IC DPH a tento doklad je vystaveny s danou:
suma bez dane: 299 USD
dan: 56,81 USD
spolu: 355,81 USD
Prosim vas, ako mam v danom pripade postupovat?
Jedna sa o sluzbu, kde dan plati prijemca sluzby, teda nasa spolocnost.Uvazujem spravne?
Kedze sme platcom DPH, mame narok na odpocet, lenze tento doklad nesplna vsetky nalezitosti Co v tomto pripade?
A je tu este dan vo vyske 56,81 USD, ktora je vycislena na doklade. Co s tym?
A etse je tu uctovne hladisko

Mozem to uctovat ako:
/321 355,81 USD
518/ 299 USD
518/ 56,81 USD nedanovy vydavok

343/343 budem to pocitat zo sumy 299 USD, samozrejme najskor spravim kurzovy prepocet a potom z toho vycislim 21 %

Je takyto postup spravny? Neviem si s tym poradit Prosim pomozte mi.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Asi by bolo na dlhé lakte sa s nimi skontaktovať a dať to do poriadku ... po správnosti by to malo byť samozdanené tu v SK,ale ak to už prešlo takto - v podstate internetovým obchodom, kde je naozaj niekedy problém so všetkými údajmi aj s doriešenímna správnu mieru ... zúčtovala by som to tak ako ste napísala ... akurat ten rocny pristup 299 USD by som rozdelila 518 a 381 - teda casovo rozlisila ... a tu DPH uhradnu v USA by som dala ako pripocitatelnu polozku.

    Faktura za sluzbu z USA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.