Zavrieť

Porady

leasing fakturovaný v EUR

Ahojte, mám leasingovú zmluvu na Slovensku vyhotovenú v EUR. Počula som, že u nás sa nemôže vystavovať FA v EUR, keď obidve strany sú zo Slovenska. Ale takúto zmluvu mám pred sebou, a dokonca aj 19 % daň DPH tiež v EUR. Normálne mám prepočítať kurzom NBS v deň platby akontácie, a následne aj v deň zaplatenia splátky? aj DPH? Ďakujem veľmi pekne. Dosť je to súrne, lebo priznanie k DPH je tu čoskoro.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Nikde v zákone o dani z príjmov a DPH nie je napísané, že faktúry medzi dvoma podnikateľskými subjektmi registrovanými v SR musia byť iba v SK. Treba iba dodržať podmienky zákona o účtovníctve. Podmienka v zákone o DPH je, že musí byť na faktúre vyčíslený prepočet v SK. Táto problematika už bola na PORADe preberaná. V praxi vystavujeme bežne faktúry pre slovenský subjekt v EUR, na konci faktúry napíšeme kurz NBS, ktorý sme použili a pritom vyčíslime prepočet základu dane a DPH v SK. Takže podľa mňa aj leasingová zmluva môže byť vystavená v EUR. Bolo by dobré dohodnúť s leasingovou spoločnosťou, aby v splátkovom kalendári bol doriešený § 26 zákona o DPH - prepočet na Sk. Ak ide o predmet leasingu, kde nie je nárok na odpočet, tak odpadá problém s vyčíslením základu dane a DPH v cudzej mene podľa jednotlivých splátok v zmysle tohto §.

    Veselá je offline (nepripojený) Veselá

    Veselá
    Ja mám "zopár" leasingových zmlúv v EUR od ČSOB Leasing. Táto leasingovka
    posiela na každú splátku samostatnú fakrútu kde je uvedená suma aj v EUR aj v SKK.
    Skús sa opýtať, či aj tebe nebudú posielať faktúry.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Ahojte,

    chcela by som vedieť, či stroje kúpené na leasing v EUR zaradím v OC prepočitaným kurzom ako je uvedené k dátumu vystavenia leasingovej zmluvy..
    Naposledy upravil Vera : 02.02.05 at 11:58

    leasing fakturovaný v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.