Zavrieť

Porady

jednostranne zrusenie dohody o skonceni PP - §60 ZP

Dobry den, som na RD do 9.2.2014. Prejavila som volu nastupit do zamestnania, ale zamestnavatel mi povedal, ze ked budem na nastupe trvat, tak "to ukoncime", ze sa mam rozhodnut. Rozhodla som sa tak, ze som mu predlozila sprievodny list + dohodu o ukonc. PP podla §60 z organizacnych dovodov podla §63 ods 1 pism. b. 17.1. suhlasil a podpisal s datumom ukoncenia 31.1.. Moze zamestnavatel jednostranne tuto dohodu o ukonceni PP zrusit? Dnes mi zaslal doporuceny list, ze na zaklade novych skutocnosti rusi jednostranne dohodu, a ze sa mam dostavit do troch dni na prerokovanie. Ak sa nedostavim, tak som povinna 1.2. nastupit. Reagovat? Alebo cakat do 31.1.2014? Co mi poradite? Som trosku v pomykove.
Naposledy upravil mlaka : 22.01.14 at 15:59
veronikasad Čo podpísal ? Prevzatia dohody a sprievodného listu, alebo máš podpis zamestnávatela na kopii dohody v rubrike zamestnávatel.?
mlaka podpisal sprievodny list, ze prevzal+ na dohode - podpis zamestnavatela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ste sa dohodli na skončení k 31.1, PP týmto dátumom končí. Ale je to nezvyčajné, pretože Dohodu o skončení PP z organiz. dôvod iniciuje zamestnávateľ.
    A to, či čakať?, reagovala by som na list zamestnáv..
    Naposledy upravil Tweety : 22.01.14 at 16:05
    mlaka ano, ale on mi na prvom stretnuti, kde som chcela predlozit oznamenie o ukonceni RD a nastupe, uviedol spomenute. Jedinou formou akou sa moze domahat neplatnosti je sudna cesta ci? Na co vsetko sa mam pripravit? Neviem, ci mu mam nieco napisat, alebo nechat tak a cakat. Nerada by som mu davala nejake podnety

    jednostranne zrusenie dohody o skonceni PP - §60 ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.